Nurettin ARDIÇOĞLU – 13. Yasama Dönemi (1965 – 1969) Edirne Milletvekili

(Nureddin ARDIÇOĞLU) CHP / BAĞIMSIZ/AP Elazığ/Harput – 1913, Nail – Penbe – Gazi Eğitim Enstitüsü, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi – Orta düzey Fransızca, Almanca – Eğitim, Hukuk – Serbest Avukat, İnşaat Müteahhiti, Kudret ve Millet Gazeteleri Başyazarı – Cumhuriyetçi Millet Partisi Kurucu Üyesi – Kurucu Meclis Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi Temsilcisi (06.01.1961 – 15.10.1961) – […]

Devamını Oku

Türkân SEÇKİN – 13. Yasama Dönemi (1965 – 1969) Edirne Milletvekili

(Türkan TAÇYILDIZ SEÇKİN) CHP/BAĞIMSIZ Malkara – 1926, Sadık – Hürmüz – Bolu Öğretmen Okulu – Az düzey Almanca – Eğitim – İlkokul Öğretmeni, Özel Anaokulu, Özel Dershane ve Kız Öğrenci Yurdu İşletmecisi, Öğretmenler Derneği, Çocuk Esirgeme Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi – II. (XIII) Dönem Edirne Milletvekili – Evli, 2 Çocuk. 438

Devamını Oku

Nazmi ÖZOĞUL – 13. Yasama Dönemi (1965 – 1969) Edirne Milletvekili

AP Edirne – 1918, Ahmet – Saadet – Harp Okulu – Almanca – Askerlik, Binbaşı – Kore Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade Müfettişliği İstihbarat Subayı, 40. Tümen Gelibolu Kilitbahir Tabur Komutanı, F. İ. U. Rs. Harp Tarihi Dairesi Subayı, 4. Yurtiçi Bölge Komutanlığı Seferberlik Şubesi Emir Subayı, Yazar – Adalet Partisi Kurucu Üyesi – I. (XII) […]

Devamını Oku

İlhami ERTEM – 13. Yasama Dönemi (1965 – 1969) Edirne Milletvekili

(Mehmet İlhami ERTEM) AP Edirne – 1918, Sabri – Ayşe – Siyasal Bilgiler Fakültesi – Az düzey Fransızca – İdare – Mürefte, Havza ve Sırp Sındığı Nahiye Müdürü, Edirne Maiyyet Memuru, Refahiye, Çarşamba, Mazıdağı, Midyat, Milas, Karabük, Söke ve Beyoğlu Kaymakamı, Mülkiye Müfettişi, Mardin, Gümüşhane, Elazığ ve Merkez Valisi – I. (XII) ve II. (XIII) […]

Devamını Oku

Ahmet BİLGİN – 13. Yasama Dönemi (1965 – 1969) Edirne Milletvekili

MP Antakya – 1900, İzzet – Afife – İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Eczacılık Bölümü – Fransızca, Arapça – Eczacılık – Serbest Eczacı – Cumhuriyetçi Millet Partisi Kurucu Üyesi, Millet Partisi Kurucu Üyesi – X., I. (XII) Dönem Kırşehir, II. (XIII) Dönem Edirne Milletvekili – Kurucu Meclis Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi Temsilcisi (06.01.1961 – 15.10.1961) – […]

Devamını Oku

Nazmi ÖZOĞUL – 12. Yasama Dönemi (1961 – 1965) Edirne Milletvekili

AP Edirne – 1918, Ahmet – Saadet – Harp Okulu – Almanca – Askerlik, Binbaşı – Kore Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade Müfettişliği İstihbarat Subayı, 40. Tümen Gelibolu Kilitbahir Tabur Komutanı, Harp Tarihi Dairesi Subayı, 4. Yurtiçi Bölge Komutanlığı Seferberlik Şubesi Emir Subayı, Yazar – Adalet Partisi Kurucu Üyesi – I. (XII) Dönem Edirne Milletvekili – […]

Devamını Oku

İlhami ERTEM – 12. Yasama Dönemi (1961 – 1965) Edirne Milletvekili

(Mehmet İlhami ERTEM) AP Edirne – 1918, Sabri – Ayşe – Siyasal Bilgiler Fakültesi – Az düzey Fransızca – İdare – Mürefte, Havza ve Sırp Sındığı Nahiye Müdürü, Edirne Maiyyet Memuru, Refahiye, Çarşamba, Mazıdağı, Midyat, Milas, Karabük, Söke ve Beyoğlu Kaymakamı, Mülkiye Müfettişi, Mardin, Gümüşhane, Elazığ ve Merkez Valisi – I. (XII) Dönem Edirne Milletvekili […]

Devamını Oku

Süleyman BİLGEN – 12. Yasama Dönemi (1961 – 1965) Edirne Milletvekili

(Süleyman Fıtri BİLGEN) CHP İstanbul – 1921, Mehmet Şerif – Fahrunnisa – Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi – Fransızca – Hukuk – Serbest Avukat, Edirne Baro Başkanı, Edirne Türk-Amerikan Kültür ve Tanışma Derneği Başkanı, Çiftçi – Kurucu Meclis Edime İli Temsilcisi (06.01.1961 – 15.10.1961) – I. (XII) Dönem Edirne Milletvekili – Evli, 2 Çocuk. Ölüm Tarihi: […]

Devamını Oku

Mükerrem SAROL – 11. Yasama Dönemi (1957 – 1960) Edirne Milletvekili

(Ahmet Mükerrem SAROL) DP Lübnan/Trablusşam – 1908, Osman Nuri – Fatma Zehra – İstanbul Tıp Fakültesi, Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın ve Doğum Hastalıkları İhtisası – Almanca, Fransızca – Kadın Hastalıkları Mütehassısı, Operatör Doktor – Yozgat ve Aydın Memleket Hastanesi Nisaiye Uzmanı, Aydın Doğumevi Baştabîbi ve Doğum Mütehassısı, Serbest Doktor, Türk Sesi Gazetesi sahibi – […]

Devamını Oku

Rükneddin NASUHİOĞLU – 11. Yasama Dönemi (1957 – 1960) Edirne Milletvekili

(İbrahim Rüknettin NASİOĞLU) DP İstanbul – 1891, Ahmet Kiramettin – Ayşe Lamia – Mülkiye ve Hukuk Fakülteleri – Fransızca – İdare ve Hukuk – Üsküdar Mutasarrıflığı Maiyet Memuru, Sadareti Uzmâ Tahrirat Dairesi 1. Şube ve Umûr-u İdariye Kalemi Kâtibi, Sadaret Mektubî Kalemi Hülâfası, Başvekâlet Kalemi Şifre Memuru, Emniyet Umûm Müdürlüğü 1. Şube Mümeyyizi, Küçük Çekmece, […]

Devamını Oku

Kemal YAŞINKILIÇ – 10. Yasama Dönemi (1954 – 1957) Edirne Milletvekili

(Ahmet Kemal YAŞINKILIÇ) DP Bulgaristan/Filibe – 1891, Sait – Penbe – Harbiye ve Erkân-ı Harbiye – Askerlik – Orgeneral, Adana 7. Tümen Tugay Komutanı, İslahiye 39. Dağ Tugay Komutanı, Yassıviran 33., İskenderun 39., Safranbolu 23., Devrek 19., Sarıkamış 9. ve 3. Tümen Komutanı, 18. Kolordu Komutanı, Jandarma Genel Komutanı – X. Dönem Edirne Milletvekili – […]

Devamını Oku