Seni Çok Özledik Atatürk…

İçeriği Paylaş...

SENİ YİNE ANLATAMADILAR ATAM…

Ben Mustafa filmine gitmedim, gidenleri dinledim sadece. Ama biliyorum ki hayatının hiçbir bölümünde seni anlamaya çalışmamış, sadece solculuk hayalleri yıkılınca, senin arkana saklanmış birilerinin seni anlatabileceğine hiçbir zaman inanmadım zaten!
Sen ki; bütün dünya emperyalistlerinin bir araya gelip paylaşmaya çalıştığı bu coğrafyaya; Dehanla, Bilginle, Bütün Dünya liderlerini kıskandıran Karizmanla, halkınla bütünleşip, Misak ı milliyi Şehit ve Gazi kanlarıyla çizmiş bir lidersin; sen ki çağdaş T.C. nin temellerini atıp, 20. yüzyılda halkların özgürlük sembolü olmuşsun, sen ki; 20. Yüzyılın en modern Devrimlerine imza atmışsın, sen ki; yaşadığın yüzyıla damgasını vurmuş ender insansın, seni hala nasıl anlatamazlar anlamış değiliz!
Oysa aramızdan ayrılalı daha henüz 70 yıl oldu! Bir insan ömrü kadar zaman önce seni kaybetmiş bir milletin çocukları olarak, nasıl olurda senle ilgili bu kadar az bilgi sahibi olabiliriz ki? Seni bizlerden saklayan ne olabilir ki?
Tamam; dayının bakla tarlasında karga kovaladın. Tamam; çok zeki olduğun için Kemal adını öğretmeninden aldı. Tamam; Çok çalışkan bir öğrenciydin. Tamam; içki de içerdin. Peki, seni anlatanlar bütün dünyanın bildiği senle ilgili başka bir şey bilmezler mi ki?
Bilirler bilirlerde nedense seni anlatmaya korkarlar! Tıpkı seninle Savaş meydanlarında karşılaşanların korktukları gibi! Tıpkı seninle siyaset ve diplomasi meydanlarında karşılaşanların ayaklarının titrediği gibi!
Zor olan nedir seni anlatmakta bak anlatayım…
Seninle yaşayanlar seni anlatırken nedense; “Atatürk olmasaydı biz bu işleri başaramazdık!”diye bir türlü diyemediler!
Oysa sana yenilenler ve seni geçemeyenler; “Dünya yüzyılda bir lider çıkartır oda Mustafa Kemal olarak bizim karşımıza Anadolu’da cıktı!” diyebilmiştiler!
Senden sonra gelenlerde nedense seninle yaşayanların devrimci olduğunu düşündüler!
Hal böyle olunca; sana yenilmeyi bir onur olarak görenlerin seni anlattıkları kadar bize seni anlatamadılar! Çünkü seni bugün anlatmaya çalışan(!) Can Dündar’ın hayatında daha düne kadar sen bir devrimci değildin! Maalesef sistem günümüze kadar hep onun gibilere seni anlatmak fırsatı verdi!
Seni çok özledik Atatürk… Seni Çok özledik.
Sen, seni bize anlatamayanlara bakma. Biz Millet olarak; Senin gibi bir DEHA’YI bizlere nasip ettiği için Allaha duacıyız…
Biz tek devrimci tanıyoruz oda T.C.nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK tür..
Sen sadece bizlerin değil, bütün dünya halklarının özgürlükler sembolü olarak en büyük gururumuzsun…
Bu gün millet olarak Manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz…
Bu gün ve her zaman bütün dualarımız seninle…
Mekânın cennet olsun…Büyük ATATÜRK.