Atam Senin Yerine Mustafa’yı Yaşatacaklar

Ulu Önder’imizin ölümünden bu yana tam 70 yıl geçti. Bu süreçte bizler Milletçe, bir fani olarak Mustafa’nın öldüğüne, yeniden doğuşumuzun simgesi ATATÜRK’ü ise yaşattığımıza inanıyorduk.

Meğer hata yapıyor muşuz.Sıradan vatandaş Mustafa’nın, hepimizin bildiği kurtarıcı Atatürk’ün önünde yer alıp yaşaması gerekir miş.

İşte bu yaklaşımların boy gösterdiği bir ortamda, ATATÜRK’ün ölümünün acısını değil ama ;
-Bu ülkenin çağdaş olması için yarattığı değerlerin yok edilmesinin acısını yaşıyoruz.
– Onun büyük eseri ve emanetini, Cumhuriyet’le hesaplaşanlar karşısında koruyamama ve çaresiz kalmanın üzüntüsünü çekiyoruz.
– Dayanışma adına yaptığı söylemlerinin, bölücüler tarafından üniter yapımızı parçalamak için saptırılmasına kahroluyoruz.

-Cumhuriyetle hesaplaşma sözü verenlerin ;
Bu ülkenin lideri ve önderi konumundaki MUSTAFA KEMAL ve ATATÜRK kimliğini ikinci plana atmalarından,sözüm ona masumane sıradan bir Mustafa kimliğini ön plana çıkartmalarından ve kendisine tam ihtiyaç duyduğumuz şu anda beyinlerimizdeki ve kalbimizdeki ATATÜRK’ü gerçekten öldürme gayretlerinden endişe ediyoruz.

Bazıları tarafından şeklen dahi olsa, 70 nci ölüm yılını andığımız bugün ;
Kurtardığı ve kurduğu ülkenin İlk Cumhurbaşkanlığı’nı yapan ATA’ mızın ,yerinde oturan ve yolunda yürümesi gereken yetkililerin sadece söylemleri ile değil, davranış ve eylemleri ile de gerçekten onun ortaya koyduğu ilke ve değerlere sadakat göstermesini bekliyoruz.

ATAM ;
İzindeyiz .
Ne yazık ki ,senin yolundayız diyenler de dahil, hep beraber uzun bir süredir izindeyiz.
Rahat uyu.