Sedefçi Neyin Peşinde..?

İçeriği Paylaş...

4 aylık tutukluluk süresi sonunda, çıktığı ilk mahkemede 100 bin YTL kefaletle serbest kalan, Belediye Başkanımız Sayın; Hamdi Sedefçiye, öncelikle gönülden geçmiş olsun diyorum. Şehrimizin Yediemini olarak umuyor ve gönülden diliyorum ki, inşallah beraat ettiğini de en kısa süre sonra hep birlikte duyarız..

10 yıl sonra yapma imkânını bulduğum kısa bir tatil yüzünden, Cezaevinde çıktığından buyana, yüz yüze görüşme imkânı bulamadığım Sayın; Sedefçi yi,Edirne yerel basınından izleme imkanım oldu!!(Bu çok önemli bir şey. Dünyanın her yerinden yerel basın sayesinde Edirne yi takip edebiliyorsunuz!)

Sedefçi basına verdiği demeçlerde sürekli, birlik, beraberlik ve hoş görü mesajları verdi..Siyasetteki son 8 ayını(!), Edirne ve Edirnelilerin geleceğine dönük önemli projeleri hayata geçirmek için çalışarak geçireceğini söyleyen Sedefçi; dargınlıkları, kırgınlıkları geride bıraktım. Kimseyle bir hesabım yok. Dostlarımın ve Edirne Halkının teveccühlerine layık olmaya çalışacağım.diyerek her kese ve her kesime dostluk mesajları gönderdi….

Ne olduysa oldu(!) İçişleri Bakanının Talimatıyla görevini devir alan Sedefçi; birden bire ağız değiştirdi. Kendisi için yapılan her organizasyonda bululan ve 4 ay boyunca Sedefçiyi ağzından düşürmeyen dostlarına dahi hesap sorup dargınlıklar çıkartmaya başladı…

Piyasada dolaşan dedikodulara bakılırsa, özellikle Reis beyin; gıyabında CHP Kurultay delegesi secileşmesi için gayret göstermeyen, CHP lilerle arasında yaşanan diyalogların, dargınlıklara sebep verecek boyutlara ulaştığı dilden dile söyleniyor!! Yine aynı kaynaklara göre; Sedefçi, kendisini zor günlerinde istifaya zorlayanları çabuk unuttu,onlara gücü yetmiyor, onu hiç unutmayanlara gücü yettiği için böyle davranıyor..Deniyor!

Sedefçi den kaynaklanan bu sıkıntıların, CHP Genel Merkezine, hatta hatta Genel Başkan Sayın; Deniz Baykal a kadar ulaştığı söyleniyor!! Tutuklu olduğu sürelerde siyasete bir daha geri dönmeme kararı aldığı söylenen Sedefçi nin, tahliyesi sırasında gecenin ilerleyen saatlerine kadar onu Cezaevi kapısında bekleyen ve 300 arabalık konvoyla şehir turu yaptıran Edirnelileri görünce, yeniden siyasete ısınmaya başladığı söyleniyor!

Biz söyleyenlerle, söylenenlerin yalancısıyız!! Yanlış hesap Bağdat tan döner misali, yanlış varsa düzeltilsin diye yazdım..Sayın; Başkanla ortak dostlarımız var. Onlarda bu gelişmelerden rahatsızlar.Ve herkesin dilindeki söz: Sedefçi neyin peşinde!!! Dostluklar çabuk biter ama kolay bulunmaz..bizden söylemesi!! Sedefçi siyasete devam edecekse Eski dostlarını kırmadan, yeni dostluklar kurarak devam etmelidir. Kıracak çok dostu kalmadı sanırım! Edirne de bunu en iyi bilen Hamdi Sedefçi dir. Her hade !!!!

Uzun zamandır siyasi dedikodu ve kulis yazmıyordum. Şimdi bi tarafta CHP de sular duruldu diyen; Çakır ve Gencan;bi tarafta da,her secime yeni dostlar bularak giderim diyen Sedefçi!! Bunlar yazılmaz da ne yazılır…

Bekleyip görelim bakalım.Sedefçi eski dostlarıyla ne zaman kuçaklaşaçak!!!