Düşünmek Taraf Olmaktır

Taraf ismi ile çıkan gazetenin,26 Temmuz tarihli baskısında Ergenekon davası ile ilgili olarak aynen şu başlık kullanılmıştı;

“1923’te kuruldu,2008’de arınıyor.’’

Haberi okuyorsunuz, tamamı Ergenekon davası zanlılarının suçları ve alacakları cezalar ile ilgili.Başlığa uygun olarak Cumhuriyet konusunda tek satır bir açıklama, ya da yorum yok.Yorum okuyana bırakılarak,Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve tarihi konusunda zihinlerimize tamiri çok zor olumsuz ve de derin bir mesaj gönderiliyor.

Bu başlık ; SOĞUK SAVAŞ döneminde, insanları endişeye sürüklemek, onları şartlandırmak ve bazı değerleri yıkmak adına gizlice ve ustaca çalışan ABD ve SOVYET uzmanlarının GRİ PROPAGANDA tekniklerini hatırlatıyor ve insanı gerçekten ürpertiyor.

Taraf gazetesi,kendileri gibi düşünmeyen insanların soru sormasına bilmem tahammül ederler mi ?Düşünen ve bu nedenle de Demokrasiye, Cumhuriyete,Ulusalcı ve Milliyetçi yaklaşıma TARAF biri olarak soruyorum;

‘’ Cumhuriyet Tarihimizin tamamını gölgeleyecek ve lekeleyecek böyle bir başlığa neden ihtiyaç duydunuz ve amacınız nedir ?’’

Vereceğiniz cevabı ben de tahmin ediyorum….

“İşte Ergenekon Davası ortada değil mi ?Cumhuriyet kurulduğu günden beri ilk defa derin devleti ortaya çıkarma ve kendini temiz ellere bırakma imkanını yakaladı.’”

Peki soruyorum;

Size göre bu ülke, Cumhuriyet kurulduğu ilk günlerden beri hep kirli eller tarafından mı yönetildi ya da yönlendirildi ?

Kirli insanların ya da örgütlerin yaptıkları üzerinden 80 yılı aşan Cumhuriyet Tarihimizin tamamını bu kadar acımasızca karalamak gerçeği yansıtıyor mu ?

Hüküm giymemiş ve yargılama sonucu masum olması muhtemel birçok kişiyi de topluma hedef gösterecek şekilde kesin hüküm içeren başlıklar atmanız ve haberler yapmanız savunduğunuzu iddia ettiğiniz insani değerlerle ne kadar örtüşüyor ?

Ergenekon olarak adlandırılan hukuki bir dava fırsat bilinerek,Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine ve tüm Milli değerlerimize karşı sinsice yapılan ideolojik ve siyasi saldırılar halen sizi tatmin etmedi mi ?

Hukuken içeriğine ve sürecine saygı duymak zorunda olduğumuz Ergenekon Davası,sizce bu ülkenin geleceğine ve sorunlarına Ulusal ve Milli açıdan duyarlı yaklaşan insanların tamamını mı kapsamalı ?Hak ve özgürlükler,hukuki ve insani değerler sadece sizin tarafınızda olanlar için mi geçerli ?

Bu ülkede DEMOKRASİ’ye ve HUKUK’a en az sizin kadar saygılı ve samimi biri olarak ve de sizin söylemlerinizle ifade etmek istiyorum.

DÜŞÜNMEK TARAF OLMAKTIR. BU OLANLARI DÜŞÜNÜP SİZİN KARŞINIZDA BİR TARAF OLARAK BAKINCA;

BU ÇİRKİN SÖYLEM ve SALDIRILARLA, YARGILAMAKTAN DA ÖTE NE YAPILMAK İSTEDİĞİNİ BİR TÜRLÜ ANLIYAMIYORUM….

VE DİYORUM Kİ ;ACABA BU HUKUKİ DAVA FIRSAT BİLİNEREK, HUKUKUN GÖLGESİNDE İŞİ ABARTIP ve GENİŞLETİP ESAS OLARAK LAİK CUMHURİYET’LE Mİ HESAPLAŞILIYOR….

BİRİLERİ ADINA,TÜRKİYE ÇOK BOYUTLU BİR DÖNÜŞÜM İÇERİSİNE Mİ SOKULUYOR….