SEDEFÇİ: Kimseye Kırgın Değilim..

İçeriği Paylaş...

Sedefçi neyin peşinde başlıklı yazıma istinaden, Belediye Başkanımız Sayın; Hamdi Sedefçi, beni telefonla arayarak; Yazını okuyunca çok üzüldüm. Bilmeden kırdığım arkadaşlarım varsa onlardan özür dilerim.4 aylık tutukluluk süremden sonra, özellikle dargınlıkların, kırgınlıkların ortadan kalkması için büyük çabalar sarf ediyorum! Belki çok samimiyetim olan birilerine, şakamı kaldırır diye bir latife yapıysam ve onlar beni yanlış anladıysalar, ben yinede çok üzülürüm… Beni her halükarda bağırlarına basan Edirneli Hemşerilerime ve dostlarıma en içten duygularla bağlıyım.Onlarla nasıl dargın olabilirim ki.. dedi..

Barışmak ve gönüllerini almak üzere, bende isimleri saklı ortak dostlarımızın adlarını isteyen Sayın; Sedefçi ye; “İsimler önemli değil. Ortada gönül kırıklığı yaşayan dostlarınız var. Onlar sizi çok seviyorlar. Bildiğim kadarıyla siz de onları çok seviyorsunuz. Bu durumda yapılacak tek şey; sizin dostlarınızla kucaklaşmanız ve onlara iadeyi ziyaretler yapmanızdır.” Dedim..

Bunun üzerine; Mesele iadeyi ziyaretler ve dostlarla kucaklaşmaksa, haklısın. İşlerimden fırsat buldukça bende bunu yapmaya çalışıyorum. Mesela bu gün CHP Merkez İlce ve İl Başkanımla bir toplantı yapıp, bu konular da dâhil olmak üzere genel bir değerlendirme yapacağız. Amacımız ,sözümün başında da belirttiğim gibi kırgınlıkları, dargınlıkları ortadan kaldırıp,Edirne için herkese elimizi uzatacağız..Diyen Sedefçi nin konuşmalarından; Partisine, Partililerine, Dostlarına, hepsinden de önemlisi Edirneli Hem şehirlilerine karşı kendisini gönülden borçlu hissettiğini anladım..

Reis beyle en kısa süre içersin de oturup, genel bir durum değerlendirmesi yapmayı kararlaştırıp, Telefonlarımızı kapattık.

Haklı olmak kimseye bir şey kazandırmıyorsa, haklı olmanın ne anlamı kalıyor ki? Belki de yaşanan bu sıkıntılı zaman diliminde, karşılıklı amacını aşan sözler sarf edilmiştir.Belki de heyecandan söylenenler yanlış anlaşılmıştır.Görünen o ki karşılıklı yalan yanlış bilgi akışı da olmuş..Reis bey bana; “ben bilerek kimseyi kırmadım.Hatam varsa dostlarım beni hoş göreceklerdir.”dedi. Dostlarından özür diledi..Samimiyetle elini uzattı..

Elçiye zeval olmaz..Dostluklar böyle günde belli olur..Dargınlara, küskünlere duyurulur…Hamdi bey sizi seviyor….İnsanım hata yapabilirim..Dostlarım beni hoş görüp yine eskisi gibi dostça saracaklardır diyor…

Bizden söylemesi..