Projeler Bizi Çözmeye Başladı !…

HOŞGÖRÜ ve DAYANIŞMA duygusu, bu Ülke İnsanının tarih boyunca kazandığı en büyük öğretilerden ve onunla özdeşleşmiş en önemli değerlerdendir.

Tüm Dünya’ca bilinen paha biçilmez bu niteliğimiz bizlere Atalarımız’dan Anamız’dan, Babamız’dan yadigardır.

Bu toprakların çocuğu bizler ötekileştirme kültürü’nün acı veren sonuçlarını tarihin derinliklerinde yaşadığımız için, bizim gibi olmayanlarla, bizim gibi düşünmeyenlerle yan yana ve huzur içerisinde yaşamanın ve paylaşmanın kıymetini herkesten çok iyi biliriz. Bu değerleri, bizden sonraki nesillere aktarmanın da önemli bir görev olduğunu içtenlikle kabul ederiz.

Gel gör ki tarihini ve geçmişini bilmeyen birileri ortaya çıktı ;
Bugüne kadar kardeşçe ve huzur içerisinde yaşamayı esas almış bu hoşgörü kültürü sanki bize ait değilmiş gibi, “Milli Birlik ve Beraberlik Projesi” diye ortaya bir şey atıverdi. Planın ortaya çıkması ile birlikte de, her türlü sıkıntıya rağmen sorun çıkarmadan yaşamaya çalışan insanlar nerede ise birbiri ile çatışır hale geliverdi.

Şimdi birilerine sorup anlamak lazım. Kime mi ?
Dini ve etnik farklılıklarımızı kaynaştırmaya gayret gösterdiği için Başbakan’ımızı takdir ettiğini söyleyen Obama’ya ve son Amerika ziyaretinde basın önünde söylenen bu sözlere ses çıkarmayan Başbakan’a.

Siz hangi ülke hakkında ve ne konuştuğunuzun farkında mısınız ?
Burayı Irak’mı sanıyor ya da Irak’a benzetmek mi istiyorsunuz ?

Yoksa siz, aynı mahallede oturduğumuz, aynı iş yerinde çalıştığımız, aynı masalı ve türküyü dinlediğimiz, aynı okula gittiğimiz Kürt kökenli vatandaşlarımızı ve farklı mezhepten dindaşlarımızı, teröristler ve destekçileri ile birbirine karıştırıp da bu Ülke’de birlik ve beraberlik içerisinde olmadığımızı mı düşünüyorsunuz ?

30 yıldır devam eden PKK terörüne rağmen Kürt Vatandaşlarımızla birlikte bugüne kadar korumaya çalıştığımız huzurun ve dayanışmanın, ne yazık ki ilk defa sizin bu meşhur projenizden sonra bozulduğunun farkında mısınız?

Birlik ve beraberlik denen projeyi, ayrıştırma projesi olarak kullanan deneyimli bölücüler ve sözde aydınlar tarafından birbirimiz hakkında daha önce bilmediğimiz ya da bilsek bile hoşgörü ile kabullendiğimiz farklı taraflarımızın istismar edildiğini ve kutuplaştırıldığımızı görebiliyor musunuz?

Daha da ötesi ;
Birbirimiz ile konuşmayı, tartışmayı ve insan gibi anlaşmayı değil de, hepimizin birbirine şüphe ile baktığı, endişe duyduğu ve en ufak bir olayda bir diğerini ÖTEKİ kabul ederek çatışır hale geldiği bu çirkin duruma, vatandaş olarak bizlerin üzüldüğünü ve gelecek adına da endişe duyduğumuzu hissedebiliyor musunuz ?

Artık ne olur;
Meydana gelen olayları ciddiye alın ve büyüyen tehlikeyi görün.
Saçmalamayı ve Obama destekli projeleri de bırakın ve özümüzde var olan ortak değerlerimiz ile Devlet’imize sahip çıkarak huzurun bozulmasına neden olmayın YETER . . .