PAŞAM.. TAMAM.. MESAJI ALDIK DA…

Bir mesaj alış verişidir gidiyor. Sözlü mesajlar, yazılı mesajlar,vücut diliyle mesajlar, beraber mesajlar, solo mesajlar..Durdurabilene aşk olsun.

Görülen o ki;27 Nisanda sanal âlemde başlayan mesajlaşmalar bir süre(!) daha devam edecek! Devletin zirvesi ve bünyesi böyle bir ortama daha ne kadar tahammül eder bilemem!!Globalleşen Dünya ile entegre olmuş T.C. bu mesajlaşmaları ne kadar kaldırır hep birlikte bekleyip göreceğiz..

Cumhurbaşkanı seçimiyle başlayan sürecin, bu gün işbaşında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL ismiyle bütünleşmesi üzerine ortaya çıkan sıkıntıların çözümü için yapılan TARİFLER ve TELKİNLER yeterli olmayınca, fes olan T.B.M.M. hepimizi secim sandıklarının başına kadar getirmişti..

Devam eden süreçte %47 oy alan AKP ben, T.C. Vatandaşlarından mesajımı aldım. Dese de; başta CHP olmak üzere Devletin zirvesinde bulunan bazı güç odakları ve bir takım sivil toplum(!) kuruluşları tarafından, Hayır siz Vatandaşın verdiği mesajı yanlış anladınız ve Doğru yorumlayamıyorsunuz tavrıyla karşı karşıya kalmış görünüyor…

Vatandaşların secim sandıklarında verdiği mesajın bana göre anlaşılmayacak bir yanı yok.Bence anlaşılmayan tek konu hala birilerinin; Vatandaşların bu günkü gündemin konusunu pek anlayamadığını düşünüyor olmasıdır!!

Bir tarafta, ben Vatandaşların verdiği mesaja bakarım. Diyen AKP. Bi taraf tada mesajımızı doğru değerlendirmediniz diyenlerin ısrarı… Herkesin kendince haklı olduğu ve hiç kimsenin tavırlarından ödün vermeden inatlaşmasını sürdürdüğü çok gergin bir ortamın içinde, günlük yaşantının stresine birde Devletin zirvesinde ki mesajlaşmaları ekleyince…Varın siz düşünün vatandaşların halini!!!

Bütün bu olanlar, Türk halkının büyük bir çoğunluğunu ziyadesiyle üzüyor ve korkutuyor!! Özelliklede Sayın Genel Kurmay Başkanımız ve Ordu Komutanlarımızın Sayın Cumhurbaşkanımızın davetlerine katılmamaları ve uygun mazeretlerle T.S.K.nın Baş Kumandanını yalnız bırakmalarını halkımız üzülerek izliyorlar.

Cumhurbaşkanımızın verdiği Resepsiyona, Sincan da Tankları yürüten Paşayı gönderen Sayın Büyükanıt’ın mesajını biz Türk Halkı olarak; “Tanklar hazır ”olarak algıladık! Her ne kadar kendisi benim her sözümü ve her hareketimi Mesaj olarak değerlendirmeyin dese de; biz Atatürk’ün dediği gibi; Zeki bir milletiz!

Dünyada, Ortodoks çemberindeki tek kara parçası olan(!); Canım Yurdumun; Bir karış toprağı için Bin Yıldır, salya sümük ağzı sulanan Emperyalist güçlerin, sinsi emellerinin önündeki en önemli engel olan T.S.K. İle T.C. Vatandaşlarının; Ulusal Meseleleri faklı algılıyormuş gibi görünmesinin Bize hiçbir faydası olmaz..

Türk Milleti Mustafa Kemal ATATÜRK ün kurduğu; Demokratik, Laik T. C.sayesinde elde ettiği VATANDAŞLIK haklarından vazgeçmeyecek kadar ileri görüşlü ve çağdaştır. T.S.K her zaman olduğu gibi Dik ve Asil Duruşuyla; içeriden ve dışarıdan Canım Yurduma musallat olmaya çalışanlara, Baş Komutanlarıyla birlikte BİZ BURDAYIZ Mesajını vermelidir…

Yok bunlar öyle sizin bildiğiniz gibi değil.. Deniyorsa ..Denilmesin.Yok gerçekten Bizler mesajları yanlış algılıyorsak… O zaman Çağdaş Demokrasilerde böyle durumlarda ilgili kurumlar ne yapıyorlyarsa, O Çok net ve anlaşılır bir şekilde yapılsın..