Mehmet EREN Kimdir?

İçeriği Paylaş...

29.09
Mehmet Eren
1962 yılında Edirne’nin Meriç İlçesinde doğdu. İlköğretimini Şehit Asım İlkokulunda, ortaöğretimini l’nci Murat Ortaokulunda, Lise Eğitimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamlayan EREN; 1982 yılında TÜ. İşletme Muhasebe Bölümünden mezun oldu.
İngiltere’de 1 yıl İngilizce eğitimi alan EREN iyi derecede İngilizce bilmektedir.
20 yılı aşkın siyasi deneyime sahip olan Eren; son genel seçimlerde Demokrat Partiden Edirne 2. sıra Milletvekili adayı idi.
Mehmet EREN, 1986–1995 yıllarında DYP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 1995–1996 yılı arası DYP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, 1996–1999 yıllan arası DYP Edirne İl 2. Başkanı ve 2001–2007 yıllan arasında DYP Edirne Merkezlice Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Trakya Turizm Derneği kurucusu olan Mehmet EREN, aynı zamanda EDSİAD (Edirne Sanayi ve İş Adamları Derneği) yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Gençlik ve spor yardımlaşma derneğinde iki yıl genel sekreterlik görevini sürdüren EREN, İlimizin çeşitli takımlarında amatör olarak basketbol, voleybol ve hentbol oyunculuğu yaptı.
Halen; Edirne Merkezdeki Saray Otel ve Anadolu Mobilya’nın sahibi olan Mehmet EREN, aynı zamanda Meriç İlçesinde çiftçilik yapmakta olup, Merpa- Uzunköprü Toros gübre bayiliğinin de ortağıdır.
Diş hekimi Munise Eren ile evli olan Mehmet Eren iki çocuk babasıdır.