KOMUTANIM GEÇMİŞ OLSUN

Komutanım biliyorum okuyamayacaksın ama, size ve ailenize geçmiş olsun demeyi en azından bir vefa borcu olarak kabul ediyorum.

Gözaltına alınan biri için ifade edilen güzel duygulara belki suç diyenler bile çıkabilir ama, böyle bir anda sessiz kalmayı kendime yediremedim.

En son Ordu Komutanım olan siz E.Orgeneral Hurşit TOLON’un emrinde tüm personelim ile huzur ve zevk içerisinde çalıştığımızı, küçük büyük herkese kıymet veren sevgi dolu kimliğinize Komutanlığınız ötesinde ayrıca saygı duyduğumuzu ne olursa olsun belirtmek istedim.

Umarım ve dilerim bu sıkıntılı durum gözaltı süreci ile biter, kısa bir sürede normal şartlara kavuşursunuz.

Ancak şunu da söyleyeyim ki, kırk yılı aşkın meslek hayatınızda tereddütsüz var olduğunu kabul ettiğiniz dost dayanışması ve edindiğiniz çevrenin önemli bir kısmı konusunda yanıldığınızı da bu süreçte üzülerek izleyeceksiniz.

Gözaltına alınmanın yaratacağı üzüntünün, yaşayacağınız çaresizlik, anlaşılmazlık ve suskunluk yanında çok hafif kalacağını yaşayarak göreceksiniz.

Vefalı gerçek dostlarımızın hukuka saygın bir şekilde gösterdiği dayanışma dışında, Cumhuriyetçi geçinenlerin bizlerde yarattığı hayal kırıklığını umarım geçmiş rütbe ve makamınız nedeni ile sizler yaşamazsınız.

Gözaltına alınmanızdan dolayı bir daha yaşadığımız üzüntü vesile ile belirtmek isterim ki ;
Oğlum gibi fikirlerinden ve kaleminden öte bir silahı olmayan onurlu bir gencin tutuklanması karşısında tek kelime etmeyen sözde Cumhuriyetçilerin duyarsızlığı ile darbe günlükleri yalan haberini piyasaya sürerek bizi arkadan vuran sözde Hürriyet başlıklı Gazetenin kahpeliği biz GÜRCİHAN ailesi için tarikatçı basının tutumundan çok daha yıkıcı olmuştur.

Bizleri şaşkınlığa uğratan,herkesin gözü önünde cereyan eden bu gerçeği siz Komutanıma hatırlatmak ve çaresizlikten içimize gömdüğümüz bu duyguyu da sizinle samimi olarak paylaşmak istedim .

Hukuki süreçte başka bir şey yapamamanın üzüntüsü ve ezikliği ile size ait kibar ve içten ifadeleri kullanarak;
Siz Saygıdeğer Komutanıma geçmiş olsun diyor ve hürmetlerimi sunuyorum. Bu zor süreçte ailece sabır ve sağlık dileklerimi iletiyorum.

Ali İhsan GÜRCİHAN