İşte Derin Bir Güç Odağı …

Derin Devlet’i bulmak için ortalığı toz dumana katanlar.
Derin Devlet değil ama, işte size derin güçler’den gelen bir haber. Umarım okumuş ve de sorgulamışsınızdır.
Hepimizin bakıp geçtiği ve birçoğumuzun sorgulamadan okuduğu o haber’den iki satır.
“ABD’nin en büyük istihbarat örgütlerinden biri olan ve askeri alanda istihbarat yapan Savunma İstihbarat Ajansı (DIA), yeni raporunda İran Ordusunun, Türkiye ve İsrail ile başa çıkamayacak kadar verimsiz ve donatımsız olduğunu savundu.”
Haberi üreten kaynak neresi ?
İran’ı köşeye sıkıştırmaya çalışan ABD.
Türk Basını haberi nereden almış ?
İsrail’in Yedioth Ahronot gazetesinden.
Etki altına alınmak istenen kitle kim ?
Türk Halkı.
Peki neden ?
İran’a yönelik muhtemel yaptırımlarla ilgili endişeleri gidererek, Türkiye’yi yanına çekebilmek.
ABD için psikolojik savaş işte bu kadar ucuz, bu kadar aptalca ve de saygısız.
Böyle bir mukayese ihtiyacı nereden çıktı ? İran’la savaşa giren mi ya da girmeye istekli birileri mi var ?
Kendini bir halt sanan bu aptal derin güçler, hangi nedenle ve hangi mantıkla Bizim Ordumuz ve İran Ordusu arasında bir güç mukayesesine ihtiyaç duyuyor anlamak mümkün değil…
Bu mukayese ile esas amaç, sakın ola; İki tarafı önce kutuplaştıran söylemler içerisine çekmek, Daha sonra ise siyasi bir tırmanışla suni bir gerginlik yaratmak olmasın.
Umarım, aramızdan bu işe alet olacak akademisyen ya da siyasiler çıkmaz.
Türk Halkını aptal yerine koyan bu değerlendirme, keşke istihbarat çalışanları ve yetkililer açısından bilgiden öteye bir kıymet ifade etmese ve de haber olarak da yayınlanmasa idi. Bu saçmalığı yapan salak coniler de böylece boşa çalıştıklarını anlasalardı.
Her ne ise olan oldu. Psikolojik savaş maksatlı bu haberi ve onun arkasındaki derin güç gerçeklerini kavrayamayan duyarsız bir kısım basın tarafından yayınlandığına göre, artık yapılacak tek şey kalmıştır. Hem basın hem de yetkililerimiz böyle bir güç mukayesesinin saçmalıktan başka bir şey olmadığını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin de böyle bir hesabı olmadığını hem resmi hem de gayri resmi bir şekilde açıkça haykırmaları gerekmektedir.
İşin özü ve açıkçası; İstihbaratçı, bürokrat, polis, asker, siyasetçi, hukukçu tüm yetkililer; Varlığı meçhul, Derin Devlet araştırmalarının yanı sıra öncelikle Küresel Derin Güçlerin ne yaptığını anlamaya ve onları da ortaya çıkarmaya çalışın ki; Hiçbir gücün bizi kirli amaçlarına alet edemeyeceğini ve “Egemenliğin kayıtsız, şartsız Türk Milleti’ne ait” olduğunu anlayalım.