Haber Olmayan Yerde Dedikodu Olur SAYIN VALİM

İçeriği Paylaş...

09.05.2007 günü bu sitede yayımlanan yazımda yazdıklarım tek tek yaşandı ve M.E. B.’nın, yönetici atamalarıyla ilgili yönetmeliği, yargı tarafından yürütmeyi durdurma kararıyla şimdilik devre dışı bırakıldı. Tabiî ki böylece Milli Eğitim İl Müdür Muavini Hüseyin GÜNAY’ın sumen altı edip beklettiği atamalar YAPILMAMIŞ OLDU!

Peki, böylesine önemli ve büyük bir camianın önünde cereyan eden bu olay için sadece Hüseyin GÜNAY’ın kurnazlığı yeter mi? Cevap veriyorum… Bu işe asla bir tek tatlı su kurnazı yetmez… Öyleyse? İkinci cevabı veriyorum. Bu bir ekip işi değilse; operasyonda konumları gereği yer alanların hepsi ya “vurdumduymaz” ya da Hüseyin GÜNAY hakikaten çok kurnaz ve güvenilir (!) onları saf yerine koydu ve kandırdı! Ya da? Üçüncü cevabı veriyorum… Sıkı durun; 09.05.07 tarihli yazımda uyardığım herkes bu işin içinde!

Ben Çarşamba günkü yazımda tespit ettiğim, çocuklarımızın geleceğini direkt etkileyecek bir oldubittiyi kamuoyu ile paylaşarak ilgili herkesi göreve davet ettim. Yazdıklarım için ilgili, ilgisiz birçok kişi beni arayarak bilgime başvurduysa da, benim ısrarla göreve çağırdığım Sayın Valim ve değerli İlimiz Siyasetçilerinden hiç kimse sen ne diyorsun diye kapımı çalmadı.

Özellikle defalarca kendisini bu ve bunun gibi konularla ilgili bizzat bilgilendirdiğim milletvekilimiz Prof. Dr. Necdet BUDAK; üzüntülü günler yaşamasının etkisinden kurtulamadığından olacak, ya da bizi pek önemsemediğinden olsa gerek, telefonu açıp tek bir kelime bile bana sormadı. Açıkçası ne Vali beyin ne de Milletvekilimizin telefonu kaldırıp; Hüseyin GÜNAY’a, bu Hamza YASA ne diyor diye sorduğunu da pek sanmıyorum. Büyük bir ihtimalle benim ne yazdığımdan da haberleri yoktur diye düşünüyorum!

Şayet haberleri olsaydı, Milli Eğitim camiasından herkesin dilinde dolaşan “ yargının yürütmeyi durdurma kararından sonra yirmiye yakın atamanın eski tarihle yapıldığı” dedikodusuna sebep olurlar mıydı?

Ben her zaman söylüyorum. Haber olmayan yerde dedikodu olur! Benim yazımdaki iddialarımdan sonra kamuoyunun önüne çıkıp; Sayın Vali, Sayın Milletvekili, İl Milli Eğitim Müdürü, AKP İl Başkanı, Sayın Av. Ayhan DEMİR ve Sayın İl Genel Meclis Başkanı Av. Müjdat KAHVE’nin bu konuyla ilgili bir şeyler söylemeleri gerekirdi. Hiç kimse bir şey söylemediği için dedikodular başladı ve bitmeyecektir de.

Yeter ki sizler kamuoyu önüne çıkıp bu konuyla ilgili benim ne alakam olabilir ki deyiniz. Bu bile çok önemli bir haberdir ve dedikoduların önüne kesmeye yeter de artar bile. Yok, biz bu konuda hiçbir sakınca görmüyoruz, bu iş tamamen M.E. İl Müdürünün inisiyatifiyle ilgilidir. Diyorsanız biliniz ki bu konuda benim söyleyeceklerim henüz bitmedi.. Ben Kurnaz Müdür Muavininin kimleri hangi ortak özelliklerinden dolayı Valilik onayına Yönetici atanması için sunduğunu ve kimlerin atamasını niçin engellediğini belgeleriyle yayınlayana kadar bu işin arkasında olacağım.

Yazdıklarımın arkasında bir şeyler arayanlara sesleniyorum. Benim için Milli Eğitim T.C nin en önemli meselesidir. Bilmem anlata bildim mi ?…………..