Cumhurbaşkanı’na Bayram Mesajı

Cumhurbaşkanı Gül ;
Devlet’in Başı bizzat siz olduğunuza göre;Cumhurbaşkanı’nın görevleri ve benim de vatandaşlık haklarımı düşünerek Anayasa’dan aldığım cesaretle,bayramla ilgili dileklerimi size hitaben yazmayı uygun gördüm.
Bugün Bayramın üçüncü günü.Anladığım kadarı ile Diyarbakır ve Kayseri proğramınız değişti ama, çok doğal olarak bayramı aileniz ve yakın çevrenizle birlikte kutlamaktasınız.
Ben ise eşimle birlikte, üzüntü ve sabır içerisinde bayramın üçüncü gününü bekleyip Silivri’ye gittik ve cezaevinde bir saat de olsa oğlumla görüştük.Bizim aile için de bayram işte bu kadar.
Sizlerin Bayramı ailece kutladığı bu günde, bu ülkeye en az sizin kadar hizmet etmiş biri olarak düşünüyorum ve soruyorum , Oğlum;
-Birini mi öldürdü, ya da silahlı bir eyleme mi katıldı ?
-Esrar kaçakçısı mı ?
-Devletin parasını yedi ya da zimmetine mi geçirdi ?
-Cumhuriyet ve Demokrasi ile hesaplaşmak mı istedi ?
-İmtiyazlı ithalat, ihracat ya da kredilerle Devleti mi dolandırdı ?
-Birilerinin inançlarını sömürerek paralar toplayıp, ticaret ya da siyaset mi yaptı ?
Onun tek suçu;bölücülere, kendi çıkarları uğruna ülkeyi pazarlamaya ve Cumhuriyetle hesaplaşmaya kalkanlara karşı yazı ve söylemleri ile, bir Türk Genci olarak bireysel anlamda mücadele etmek.
Anayasa’da belirtilen Devlet’in niteliklerini karşınızda cesaretle hiçe sayanların ödül verildiği bir ortamda, oğlumun Anayasa’da belirtilen Ulusal ve Milli değerlere sahip çıkan düşünce ve yazıları nedeni ile terör örgütü mensubu olarak tutuklanmasını kabullenmiyorum.
İstihbarat’ı, Güvenlik Teşkilatları ve Hukuk sistemi ile Devletimizin gerçeği ortaya çıkarması bu kadar zor mu?Ergenekon denilen davanın , masum bazı insanları bu kadar uzun süredir mağdur etmesinin arkasında acaba başka çıkarlar mı bulunmaktadır?
İnsan hak ve özgürlüklerini,siyasi beklentiler ve Cumhuriyet’le hesaplaşma adına istismar etmek Devlet olmaya yakışıyor mu ?
Böyle bir durumda sizlerin ve diğer yetkililerin Bayram nedeni ile yayınladığı iyi niyet dileklerinizi ve sizi kabullenmenin bizim için bir anlamı kalıyor mu ?
Böyle düşündüğüm ve inandığım içinde, bedeli ne olursa olsun ;
Yayınladığınız bayram mesajınızı şahsım ve ailem adına kabul etmiyorum.Zulüm ettiklerine ve zulüme alet olduklarına inandığım insanları da Kitabımız Kuran’daki Şura Suresi hükmüne göre Allah’a havale ediyorum.

“Ceza yolu ancak insanlara zulmedenler ve yeryüzünde zorbalık yapanlar içindir.İşte onlar için elem dolu bir azap vardır.’’