Bayrak Yakanlar…

İçeriği Paylaş...

Basında, görüntüleri ile birlikte verilen şu kısa ama önemli haber bilmem dikkatinizi çekti mi ? “Tayyip Erdoğan Yunanistan ziyaretini sürdürürken, Atina sokakları da Yunan aşırıların gösterilerine sahne oldu. Bazı Kürtlerin de aralarında bulunduğu göstericiler Türk Bayrağını yaktı. ”
Çağ dışı, dar kafalı ve aciz insanların davranışı. Yunanlı serseriyi anladık da, olayın kahredici tarafı başka. Haberdeki ifadeye göre bunların arasında Kürtler’de varmış.
Ciddi bir hata ya da maksatlı bir propaganda. Kürt kökenli Vatandaşlarımızla, PKK’lıları birbirine karıştıran ve teröristlere çanak tutan yanlış bir söylem ve yaklaşım.
Kökü ne olursa olsun, gerçekten bu Ülke’nin Vatandaşı olan bir kimsenin böyle bir şey yapması mümkün değildir. Bunu Kürt kökenli vatandaşımız değil, olsa olsa düşman ya da terörist yapar. Sanırım onlar, Yunanistan’ın PKK terör örgütüne destek verdiği dönemde, Yunan topraklarındaki Lavrion PKK kampında beslenen ve eğitilen, şimdi ise sözüm ona meşrulaşan PKK’lı teröristlerin ta kendisidir.
Olayı basite alıp geçmeye çalışalım ama, acı ve üzücü olan şudur ki, terör yüzünden yıllardır çekilen acılar ile teröre destek verenlerin bu Ülke aleyhine yaptıkları çok çabuk unutuldu.
Yunanistan’ı bırakın, Türkiye’de bile teröristler büyük itibar kazandı ve hatta Kürt Vatandaşlarımızı da sözüm ona temsil eder hale getirildi. Kavramlar özellikle karıştırıldı. Teröriste gerilla, bebek katillerine sayın denmeye başlandı. Kim terörist, kim siyasetçi anlaşılmaz hale geldi. Teröristin tanıklığı ve aklı ile Devlet’in terörle mücadelesini sorgulamak, teröriste ise yeşil ışık yakmak artık moda oldu. Cezaevleri, terörist yerine, terörle mücadele edenlerle doldu. Devlet parası ile beslenen teröristler ise Türkiye Cumhuriyeti’ne ve de doğrudan Türk Vatandaşı’na tehdit dolu söylemlerle saldırmaya başladı.
Kürt Vatandaşlarımız sanki onun gibi düşünüyormuş gibi, sözüm ona Milletvekili olan bir adam bakın daha dün ne diyor bu Ülke’de.
“Artık kürt halkının verdiği mücadele kahramanca yıllardır bedelini veren gerilla ile sınırlı olmayacaktır. Kürt halkı eylemleri ile kentleri, yolları, caddeleri yaşamı kuşatacak buna söz veriyorum. ”
Adama bak, hem de Milletvekili imiş. Nasıl tehdit ediyor ve Kürt kökenli vatandaşlarımızı da ne rahat şiddete davet ediyor, farkında mısınız? Var mı anlaşılmayan tarafı ? Teröristler adına daha nasıl bağırsın Vekil Karabaş ? Açıkçası bu Ülke’de, lafta açılımlar ve de Devlet’i yıpratan yaklaşımlar sayesinde, teröristler şehirleri yakacak, yıkacak cesarete kavuşurken, bizler havlayan köpek karşısında bile susacak ve de ses çıkaramayacak hale getirildik.
Yazıklar olsun, Devlet’e, Millet’e ve Cumhuriyet’e saldıranlara, Yazıklar olsun, bu Ülke’ye ihanet etmeyi insan hakkı ya da demokrasi diye yutturarak Ulusal ve Milli değerlere sahip çıkanları susturmaya çalışanlara, Ve de yazıklar olsun, korkup susanlara.