VAYSAL ve KOMŞU KÖYLERİNİ KUTLUYORUM..!

Diğer
İçeriği Paylaş...

Vaysal Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı, sayın Naif ÖZDOĞAN arkadaşımı, başlattıkları eylemden ötürü, hem destekliyorum, hem de kutluyorum.
Başkan, Naif ÖZDOĞAN’ın haklı çığlığını, başta yetkililerimiz olmak üzere, duyarlı tüm halkımızın duyması gerekiyor. Bu atılan çığlık, bölgede yaşayan bütün köylerimizi, Süloğlu ve Edirne’yi de yakından ilgilendirmektedir. Çünkü, taşocaklarının vereceği zarar, yalnız Vaysal Köyü’nü kapsamıyor. Süloğlu Barajı’nı besleyen, dere güzergâhında bulunan, adı sayılmamaış diğer köylerimizi de ilgilendirmektedir.
Örneğin ben, Süloğlu Taşlısekban Köyü nüfusuna kayıtlıyım. Taş ocağının vereceği zarardan, benim köyüm de etkilenecektir. Çünkü, Süloğlu Barajı’nı besleyen dere, bizim köy mer’asından geçmektedir. Dolayısıyla, benim köyümün İnsanı, Hayvanı, Suyu ve Çevresi de, bu işten büyük zarar görecektir.
Elbet te, Vaysal Köyü ve Komşu Köyler, çok yönlü olarak bu işin zararını göreceklerdir. Onun için, yabancıların kârı uğruna, doğanın katledilmesine göz yumamayız. Orman kesilmesini, arazilerin çoraklaştırlmasını, suyun kirletilmesini, doğa dengesinin insan eliyle bozulmasını, bölgede yaşayan orman köylüsünün sıkıntıya sokulmasını, her türlü hayvancılığın zarar görmesini, çevrenin ve doğanın sorumsuzca kirletilmesini istemiyoruz.
Yerli ve yabancı ortaklı bu şirketler, gitsinler başka yerlerde kursunlar fabrikalarını. Bizden uzak dursunlar. Yetkililer de, bunlara meydan vermesin, izin vermesinler. Yoksa, iki elimiz de yakalarında olacaktır bilsinler. Bizi, yaşadığımız topraklarda, rahatsız etmesinler. Köylümüzün, kentlimizin, kısaca bizlerin geleceğiyle oynamasınlar.
21 Mart 2010’da, Vaysal ve çevre köylerin ortak düzenleyecekleri, Orman Haftası kutlama etkinliğinde buluşmak üzere, duyarlı olan herkese Sevgi, Saygı ve Selamlarımı sunuyorum..!

(27 Şubat 2010 – Cumartesi)
Edirne Merkezden
Asi Emekli
Duyarlı Vatandaş – Hüseyin TAŞ