Tarihi Kültürümüz Kırkpınarımıza sahip çıkalım

Kırkpınar
İçeriği Paylaş...

Bu Yunanalılar ne yapmak istiyo doğrusu anlamıyorum ben.sitedeki haberi okudum inanın çok kaygılandım.Hacivat-Karagözümüzden sonra da Kırkpınarımıza göz koydular herhalde.utanmasalar aynı ırktan geldiğimizi söyleyecekler.aynı neslin evlatlarıyız diye.ya bu ne kadar saçma iştir ki;bu adamlar utanmadan bizim gibi tarihi dokusu taaaaaaaa Osmanlılara dayanan bir kültürün evlatlarını inkar edecekler.bu ne bedbahtlıktır anlamadım ben.
Sayın Edirneliler, ne olur orada yaşayan ikamet eden hemşehrilerimiz olarak Tarihi Kırkpınarımıza binlerce senelik asırlara malolmuş ecdadımızın anılarını ve bize bıraktıkları kültürel mirasımıza sahip çıkalım.
ki;bu da bize düşüyor.bu saygısızlara nereden geldiklerini bildirelim lütfen.bıraksınlar artık bu saçmalaıkları da oturup tarih kitaplarını açsınlar biraz.
500 yıllık yarım asra sığan bir esaretin acısını ancak böyle çıkarıyorlar kendilerince işte,Bizansın torunları.
Kırkpınarımız bizimdir.o meşhur efsaneler Karaoğlanlar,Deliyusuflar,Kırcaliler……ve daha mniceleri de bizim ve hep bizim kalacak…..
Atalarımız onlar ve hep yaşayacaklar.
Allah hepsinin mekanlarını cennet etsin ihşallah….
Bu vatan onlar sauyesinde var….
Biz Osmanlının torunlarıyız….
Türküz……

—-SEVGÜL ÖZKAL—–
MUHACİR EVLADIYIM BEN DE….
muhacirlik ateşten gömlek aslında,yaşamayan bilmez,evini barkını terkedip vatanım bildiğim Tütkiyeme gelmek,en büyük gururdur bana….ecnebi toprakların ecnebi insanları hor görür seni türksün diye…eziyetler cabası her türlü soykırım yaşanır oralarda,ecnebi toprakların kaderidir bu,ne de olsa ülken değildir oralar…ve artık vatanındasındır senin ülken toprağına yüzümü sürdüğüm vatanım aşkım…..