Suç Duyurusuna Gerek Var Mı ?…

İçeriği Paylaş...

Üzüntü ile izliyor ve hepimiz görüyoruz ki ; Terör yeniden tırmandırılıyor ve yaygınlaşıyor. Sadece dağda değil, şehirlerde de acımasız eylemler yapılıyor.
O kirli ve kanlı eller artık kadın ve çocuklara bile uzanıyor. Son çocuk Şehitlerimizden biri hayatının baharında daha dün Elmadağ’da toprağa verdiğimiz 17 yaşındaki Buse SARIYAĞ.
Eylemi yapanlar kim ? Elbette PKK terör örgütü. Ama PKK terör örgütü deyip de geçmek gerçeği halen anlamadığımızın da kanıtıdır.
Bırakın çok uzaklara ve de çok eski tarihlere gitmeyi. Ankara’ya bakın ve bir ay öncesini hatırlamaya çalışın yeter.
Bitlis Milletvekili Nezir KARABAŞ. Yanlış değil bizim yani Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Vekili Karabaş’ın 16 Mayıs 2010 tarihinde terör eylemleri şehirlerde can almaya başlamadan bir süre önce neler dediğini bir hatırlayın.
“Bu politikayı ve bu savaşı sürdürürseniz, iddia ediyoruz, yemin ediyoruz Kürt halkı yaşamı cehenneme çevirecek.”
“Artık Kürt halkının verdiği mücadele kahramanca yıllardır bedelini veren gerilla ile sınırlı olmayacaktır. Kürt halkı eylemleri ile kentleri, yolları, caddeleri yaşamı kuşatacak buna söz veriyorum.”
Ey vekil denen adam, işbirlikçilerin ve kalleş tetikçilerin, sen ne dedinse aynen yapıyorlar. Caddelerden ateş açıp nöbet yerlerini taradılar. Okuluna giden, balkonda oturan Masum İnsanların yaşamına kalleşçe son verdiler. Kısacası aynen senin dediğin gibi yaşamı cehenneme çevirdiler.
Evet yaşadığımız bu olaylar sonucu açıkça ortadadır ki; Son dönemde şehirlerde yapılan eylemler, vekil denen bu ve benzeri adamların söylemleri ile yakından ilgilidir. Eylemleri başlatmaya yönelik bu söylemler ya Vekilin terör örgütüne talimatı mahiyetindedir ya da terör örgütü ile vekil arasında güçlü bir işbirliği’nin işaretidir.
Milliyetçi ve Ulusalcı fikir ve söylemlerdeki benzeşmenin bile örgütsel bağ olarak Ergenekon iddianamesine girdiği bir ülke’de, PKK terör örgütüne eylem talimatı anlamında ifade edilen “Cehenneme çevireceğiz ve kuşatacağız” söylemleri ve bu söylemler sonrası başlayan kanlı eylemler örgütsel bağ kurmak açısından yeterli değil midir?
Bu Ülke’nin Bayrağı’na, Toprağı’na, İnsanı’na ve Anayasal düzenine gerçekten sahip çıkan ve saygı duyan insanlar adına ; TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI’nın, Devleti hiçe sayan küstahlığı ve terörü teşvik eden tavrı nedeni ile vekil denen bu adamdan da,Türk Milleti adına Silahlı Kuvvetler’den istediğinin benzeri tatmin edici bir açıklama isteyeceğine ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAVCILARI’nın da gereken hukuki işlemleri yapacağına inanmak istiyoruz.