Sıkıldık artık

Siyaset
İçeriği Paylaş...

SIKILDIK ARTIK
Bu günlerde televizyon izlemek eziyet olmaya başladı. Bir kanalı açıyorsun çöpçatanlık,diğerine geçiyorsun yaralı yürekleri iyice yaralayan
Acılı şiirler ve türküler diğerinde Ergenekon vs. gidiyor. Be kardeşim bu insanları mutlu edecek,eğitecek,bilinçlendirecek hiçbir program yapılmayacak mı? Yetmez mi bu eziyet üstüne eziyet.Sıkıldık artık.
Ülkemizin bu hale gelmesine sebep olan herkesten, bir vatandaş olarak şikâyetçiyim. Kardeş kavgasına göz yumanlardan, dipsiz kuyuları daha da derinleştirenlerden, eğitimde eşitlik diye diye eşitlikleri eşitlenemez hale getirenlerden, bu milletin sürüm sürüm sürünmelerine sebep olanlara kadar hepsine kızgınım. İçimi daraltanlara hesap sormak istiyorum.
Bu ülkede yaşayan insanlara neler çektiklerini görebilmeleri için gözlüksüz milletvekillerinin gözlük kullanmalarını, gözlük kullananların da gözlük numaralarını değiştirmeleri, benim naçizane dileğimdir.
Elbette hayatından memnun olan küçük azınlık olacaktır Fakat bu mutlu küçük azınlığı yüzdeye vurduğumuzda yüzdelik ifadenin bile yüzünün kızaracağını düşünüyorum.
Evindeki çocuğuna istediklerini veremeyen ananın babanın yüreğindeki derin acıyı bilmeyen, görmeyen, görmemek için kafalarını acının olduğu yöne bile çevirmeyenlere, bunların hiç birinin vicdani rahatsızlığını duymayanlara, söyleyecek bir şey olmasa da, bu adaletsizliğe sebep olanların, bunları düşünüp düşünmediklerini bir kez daha düşünmeleri gerektiğini düşünüyorum.
İnsanlarımızın yeterince acı çektiğini, hepimizin kardeş olduğunu biliyorum. Bu ülkenin ne batısında ne de doğusunda ölenler başkalarının değil sadece bizim canlarımız. Türkiye’nin 7 bölgesinde de ben değil biz varız ve bizi birbirimize kırdırmalarına izin vermemeliyiz. Kardeşçe yaşamak vurarak, öldürerek yaşamaktan daha kolay daha güzel olmalı.
Savaş çığlıklarından önce, dostluk çığlıkları atmayı denesek, belki de daha yaşanılası bir dünyaya sahip olacağız. Ama ne yazık ki sağduyu yok olmuş, herkes yok etmeye çalışıyor.
Yarınlarımız için �Artık çok geç� demeyeceğimiz bir dünya diliyorum. Ve gerçekten de kardeş olduğumuzu herkesin görmesi için ne gerekiyorsa yapabilmeyi istiyorum.
Sevgilerimle�