Polis DAĞLI’nın Onurlu Duruşu

İçeriği Paylaş...

Ortaçağ Kalesi benzeri sözüm ona ABD konsolosluğu önündeki Polis Noktasına yapılan saldırıda yaralanan Polis’imizi, o andaki cesareti ve teröristlere karşı etkin mücadelesi açısından kutluyorum.

Osman DAĞLI isimli Kahraman Polisimiz’in bu başarısı ile, Gazilik unvanını da tam anlamı ile hak ettiğine inanıyorum.

Bu kıymetli evladımız, hasta yatağındaki duruşu ve takındığı tavır ile olay anındaki kahramanlığından da öte gerçek bir yiğit olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur.

ABD müstahkem mevkiinde yaşayan konsolosun, hastanede kendisini ziyaretini kabul etmeyerek ve gönderilen çiçekleri çöp sepetine atarak beklenen ve özlenen bir duruşu ortaya koyan bu kahraman, Türk Milleti’nin büyük bir kısmının gözünde bir kat daha yücelmiştir.

Çatışma sonunda yaralı bir polise bile yardım edemeyen, insani tüm değerlerden yoksun ABD zihniyeti, her zamanki iki yüzlü ve çıkarcı yaklaşımlarını bir defa daha ortaya koymuş, aslında Devlet çapında daha büyük bir tepkiyi hak etmiştir .

ANKARA’nın göbeğindeki Devlet lojmanlarının olduğu sokakta bile yol kesip araç kontrol eden, Türkiye’de yerleşik olan ve ziyarete gelen yetkili ve üst düzey ABD’lilerin korumasını bile Türk Güvenlik güçlerini dikkate almaksızın kendi yapan bir anlayışın, kendilerini koruma görevi sırasında yaralanan birine yardım için kapılarını kapalı tutması, CENEVRE SÖZLEŞMESİ gerisine sığınılarak izah edilebilecek bir durum değildir.

Üzücü olan Konsolosluk sınırları dışına müdahale veya çatışmaya yardım meselesi değil, çatışmanın bittiği bir noktada yaralıya yardım meselesidir. Yani insani bir mesele olup ancak bu kültüre sahip olanların kavrayabileceği bir konudur.

Devlet yetkililerinin gösteremediği tepkiyi, kendi çapında gösteren bu genç ve asil polisimizin tepkisi, aslında Türk Milleti’nin ABD’ye karşı gerçek düşüncesini yansıtan takdire şayan ve özlenen bir duruştur. İnsani değerlere sahip herkes açısından bu duruş, teröristler karşısında elde ettiği başarıdan çok daha onurlu ve çok daha kıymetli bir hale gelmiştir.

Türk Milleti’nin geleceği açısından özellikle ABD’ye karşı göstermemiz gereken özde ve sözde samimi bu asil duruşun, sözüm ona insanlığa, devletine ve milletine hizmet ettiğini ifade eden birçok yetkiliye güzel bir örnek teşkil etmesini diliyorum .

Göreve başladığı en küçük rütbesi ile, bizlere en büyük dersi veren Kahraman Polis Osman DAĞLI’yı bir defa daha kutluyor ve kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.