Hürriyet Binasında Darbe Günlükleri Bulundu

Evet, Ulusal geçinen ve de çok havalı bir gazetenin çok güvenilir muhabiri Ali İhsan Gürcihan’ın haberine göre ;

‘’Hürriyet binasının en yetkili yöneticisinin odasında halının altında darbe günlükleri çıktı.Halının altında saklandığı anlaşılan 43893 sahife kuşe kağıta basılmış yeni darbe günlüklerinin tozları ,apartman hizmetlisi tarafından temizlendikten sonra,tüm belgeler ile birlikte genel müdür ve oda sorumlusu sekreter hep beraber,Emniyet Terörle Mücadele Şubesine götürüldü. Komşu apartman genel yönetmeninin verdiği gizli ve çok önemli bilgilere göre ,darbe hazırlıklarına binadaki tüm yetkililerin ve köşe dizicilerinin de uzun süredir geceleri mum ışığında çalışarak katıldığı,Türkiye’nin her yeri ile de temasta oldukları belirtiliyor.’’

Nasıl,bu da benim bomba gibi darbe haberim. Ortalığı alt üst edecek bu haberi,çok özel çalışmalarla hem de çok gizli olarak elde ettim.Ama ortalığı karıştıracak bir gazetem ya da televizyonum yok ki.Kimse bana bu fırsatı vermediği gibi kendim de böyle bir imkanı yaratamıyorum ki .

HÜRRİYET denen gazete, benim alay konusu yaparak uydurduğum sözüm ona bu haberle,senin Toygun ATİLLA isimli sözde muhabirinin aşağıda özeti verilen haberini bir karşılaştırın bakalım.İşte sizin haberiniz,işte kaliteniz;

6 Haziran 2008 günü Toygun Atilla denen bir sorumsuzun verdiği haber;
‘’ Behiç Gürcihan’ın bilgisayarında Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarının benzeri yeni bir darbe günlüğü bulundu.Babası Tümgeneral olarak hizmet ediyor.Kod ismi verilen darbe planlarına emekli generallerin de katkısının bulunduğu söylendi.’’

Ya gerisi.

Ne gerek var gerisine.Nasılsa haber yaptıkları insanların,kendi çıkarlarına zarar verebilecek maddi bir gücü yok.Seslerini duyuracak güçleri de yok.Ne endişe ediyorsun insan yerine koymaya bile değmez,güç sizde ya aklına ne gelirse yaz gitsin.

Günlük varsa neden koymuyorsun?Emekli generallerin ismini neden açıklamıyorsun ?

Soruyorum benim haberimle,senin haberin arasında fark var mı ? Elbette var .

Ben örneklemek için gayri ciddi bir şeyler yazdım ve alay geçtiğimi de açıkça söyledim.Siz ise ortalığı karıştırmak için,sözüm ona gazeteci görüntüsü ile kışkırtıcı ve saptırıcı bir yalan haberle kirli emellerinize uygun bir yayın yaptınız.Ayrıca birçok kimsenin bu haberi kaynak kullanarak aleyhimizde yazı yazmasına ve de yorumda bulunmasına neden oldunuz.Dostlarımızı endişe ve şüpheye sevk ettiniz.Ama sizin için bunlar nasılsa bir anlam ifade etmiyor ki.Sizin için önemli olan,doyasıya para,zevk ve sefa .

Benim alaycı haberimle,sizin ciddi yalanınız arasında bir fark daha var.

Siz ortalığı karıştırma gücüne ve üzücüdür ki bu ülkede milyonlara kişiye ulaşıp yalan haberle onları inandırma gücüne sahipsiniz.Ben ise attığınız bu pisliğin yanlışlığını ancak ve ancak bin kişiye ulaşarak anlatabilme gücüne sahibim.

Üstelik sizler ne doğru düzgün tekzip etmeyi ,ne de özür dilemeyi bilirsiniz.İnsanlara kıymet verip telefonlara bile çıkmazsınız.Zaten,insan kıymeti ve onur nedir bilseniz böyle bir haber yaparmısınız ve bunu yayınlarmısınız ?

Türk yazılı basınının sözüm ona büyük gösterilen ve lokomotif süsü verilen HÜRRİYET başlıklı gazetesi,ben kendimce düşünüyorum ve size soruyorum ;

Bu haber sizin başlığınıza yakışıyor mu? Hürriyet anlayışınız bu tür haberleri yapmanıza uygun mu ?
Sizin insan hakları ve özgürlük anlayışınız gerçekten bu mu ?
Güvendiğiniz muhabirinizin ve onun başındakilerin gazetecilik seviyesi ve kaliteleri gerçekten bu haber seviyesinde mi?
Basın ilkelerinden ve kurallarından anladığınız bu kadar mı ?
Bizleri,attığınız bu pisliği sizler gibi pahalı kokular kullanarak giderecek kadar yüzsüz ve de bol paralı bir insan olarak mı düşünüyorsunuz?
Üzüntümüzü ,sizler gibi cumartesi akşamı Paris’e,Pazar gecesi Miami’ye gidip gece klüplerinde atabileceğimizi mi zannediyorsunuz ?

Yargıyı ve soruşturmanın gizliliğini kale almaksızın oğluma haksız bir suçlama yapan ve emekli generalleri işin içerisine çekmeye çalışan siz Hürriyet Gazetesi’ni,bu haberin içeriği ile ilgili ispata davet ediyorum.Bilgisayarda olduğunu iddia ettiğiniz yeni darbe günlüğünü çıkarmanızı ve hemen yayınlamanızı bekliyorum .Bu darbe günlüklerini ben de görmek istiyorum.Hangi emekli generaller yardım etmiş onların isimlerini de açıklayın,bilmek istiyorum.

Yok bunu gizlilik nedeni ile yapamayız,biz soruşturmanın gizliğine saygı duyuyoruz diyorsanız , zaten gizli olması gereken bu haberi gizlilik kuralını hiçe sayarak daha önce nasıl verebildiniz, neden soruşturma safhasının gizliliğine riayet etmediniz ?

Çok dürüst ve idealist geçinen yöneticileriniz ortaya çıksın ,gizli olduğu iddia edilen bir soruşturmayı işinize gelince gizlilik filan tanımadan nasıl, kimlerle işbirliği içerisinde ve hangi amaçla sulandırdığınızı ,insanları zan altında bırakmaktan esas amacınızın ne olduğunu açıklasın.

Yoksa sizi ortalığı bulandırmakla,insan hak ve özgürlüklerine saldırgan davranmakla ve böylece bir yerlere hizmet etmekle itham ediyorum.

Darbe yapma ve darbe ortamını hazırlama gücünün; oğlum gibi geçimini dahi zoraki sağlayan,paradan önce onuruna kıymet veren kanaatkar,idealist ve asil bir gençte değil, çıkar için her yolu uygun gören ve olayları da saptırma gücüne sahip olan sizlerde olduğuna inanıyorum.

Haklarının Devlet güvencesinde olduğuna inanan bir TÜRK vatandaşı olarak,
gizlilik konusunda duyarlılık gösteren Savcılığımızdan; bahsi geçen bu haberle ilgili gerçek durumu ortaya çıkarmasını, tarafımıza yöneltilen haksızlık nedeni ile HÜRRİYET GAZETESİ hakkındaki bu açık şikayetime gereken yasal işlemin yapılmasını talep ediyorum.

Devletime ve Hukuka olan sonsuz güven duygusu içerisinde,gerçeğin ortaya çıkarılmasını,sesimizi duyuracak aynı imkanların benim içinde sağlanmasını istiyorum.

HAZIRIM ve BEKLİYORUM.

Çeteci olarak suçlanan Behiç GÜRCİHAN’ın
Babası Ali İhsan GÜRCİHAN