GÜÇ…

İçeriği Paylaş...

Herkesin sahip olmak istediği ve var olan her şeyde olan bir şeydir Güç….

Bilgili, yenilikçi, gönlünde; yaratandan dolayı yaratılan her şeye sevgi dolu, şefkatli, dirayetli akıllı, hoşgörülü, adaletli, adil, çevre ve doğa dostu, yardımsever, barışçı, paylaşımcı insanların elinde olması gereken en önemli silahtır GÜÇ.

Asla kötü insanların elinde kalmamalıdır! Asla kötülük için kullanılmamalıdır! Özellikle bir çırpıda biten insan ömründe, hırsların, Arsızların ve arzularına yenilen, ihtiraslarına kurban olan insanların eline geçmemelidir GÜÇ!

Güç; huzur dolu, aydınlık, sağlıklı, adaletli, özgür, sevgi dolu bir dünyanın anahtarıdır. Yıkıcı, yakıcı, yok edici, huzur bozucu, güvenliksiz ve korku yaratıcıdır Güç. Güç iyinin, iyilerin elindeki en büyük sihirdir ama Aynı zamanda kötülüklerin elindeki, en büyük silah olabilecek kadar hızla el değiştirebilen ve bundan dolayı da, çok iyi ve ehil insanlarca kollanıp kullanılması gerekendir Güç.

Güç, bilgili ve erdemli kişilerin elinde olmazsa, kontrol altına alınması çok zor olandır;Öyle ki iyi kullanılmazsa kullanıcısını da çevresindekileri de yakar,yıkar,yok eder.Serbest bırakılırsa hiç bir işe yaramaz ,tıpkı bir yıldırım gibi sadece yakar ve kaybolup gider.Kontrol altına alınmalı depolanmalı ve paylaştırılıp dağıtılmalıdır.Tıpkı elektrik enerjisi gibi.5000 volt elektrikle, bir şehri hem yakar hem aydınlatırsınız.Gücü dağıtan trafoları uygun yere koymazsanız ve elektrik enerjisini uygun yerde,uygun aletlerle kullanmazsanız, boşa giden enerji ile kendinizi de şehrimizi de yakarsınız!!!

Nerden mi gelir bu güç……. Paradan,anadan,babadan,siyasetten,bilekten,yürekten,bilgiden,çevreden, İşten,mevkiden,makamdan,Kalemden,kelamdan,köşeden,şişeden,dayıdan..Saymakla bitiremezsiniz….. Güç; dünyamızda ve evrendeki her şeyde olan
Bir şeydir ve bir şekilde insanların eline geçer.

Ben bunları ne için mi yazdım…….
Herkes elindeki güçleri bir kontrol etsin diye yazdım.
Güç sahipleri ellerindeki Gücü; ne kadar doğru, ne kadar adil, ne kadar şefkatle kullanıyorlar, bir kontrol etsinler diye yazdım. Ukalalık yapıp kendi kendilerini yakmasınlar diye yazdım.!! Gücün ne kadar çabuk yer değiştirdiğini unutmasınlar diye yazdım.

Gücü aldıkları kişinin, kişilerin Nerede olduğunu; Bi düşünsünler diye yazdım!!!!

Siz siz olun; elinize verilen gücünüzü iyi kulanın ve kollayın. DİKKAT EDİN elinizden kaçırmayın… Ya da sizi yakmasına müsaade etmeyin…

Tabi ki size söylüyorum…Kamu adına, Kamunun gücünü kullananlar!!!!!