Genel Merkez Müdahale Edince, AKP Heyecanını Kaybediyor…

İçeriği Paylaş...

Geçtiğimiz Pazar günü İlimizde iki siyasi kongre vardı. Biri DP nin İl kongresi, diğeri ise daha önce ertelenen AKP Merkez İlçe kongresi! Her ikisine de annemi İpsala ya getirmek zorunda kaldığım için katılamadım. Katılamadım ancak her ikisinden de önemli notları aralıksız aldım!

DP kongresi oldukçan yoğun bir katılım ve heyecanla geçerken aynı yoğunluğun ve heyecanın yaşanmadığı, AKP Merkez İlçe Kongresine Genel Merkez damgasını vurdu!

DP Genel Başkan Yardımcısı Nevval Sevindi nin katıldığı, DP Edirne İl kongresinde tek aday, son seçimlerde İkinci sıra Milletvekili Adayı olan Mehmet Eren seçilirken, DP liler eski şaşaalı kongreleri aramadılar dersek yalan olur! Merkez sağın bir dönem tek adresi olduğunu iddia eden DYP nin, bu günkü hali olan DP liler, hala niye seçim arifesinde DYP iken, neden DP olduklarının cevaplarını arıyorlar olsa gerek(!)

Kayıp arayan DP nin, bu günkü görüntüsü hiç kimse tarafından yadırganamaz! Oysa AKP öylemi? AKP iktidar partisi olarak, Merkez Sağın Çekim Merkezi olan görüntüsüyle, ülkemizin hemen her yerinde, büyük kalabalıklarla ilçe kongreleri yaparken, İlimizde nerdeyse, İlçe Teşkilatı listesinin, asil ve yedek üyeleri kadar bir kalabalıkla kongre yapmasının faturası mutlaka birilerine kesilmelidir!!

Edirne için bir türlü tek liste ısrarından vazgeçmeyen AKP Genel Merkezi; Edirne’de yapılan İl ve İlçe kongreleri sürecinde, hemen her noktada seçimlere müdahale ederek,AKP nin Edirne halkıyla bütünleşmesini adeta engellemiştir!! Bence bu günkü İl yönetiminin etkisi altında kalan (!) Edirne kongrelerinden sorumlu AKP Genel Merkez Yetkilileri; AKP Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budağında ilçe Kongrelerine müdahale etmesine müsaade etmiyorlar! Hal böyle olunca; her gecen gün Edirne’de kan kaybeden AKP, hızla içine dönük bir sarmal haline geliyor!

Bu durum en çok mevcut il yönetimiyle, İl Genel Meclis Başkanı Müjdat Kahve gurubunun işlerine geliyor! AKP yi Edirne de “biz olalım az olalım” zihniyetiyle bu günkü noktaya getirmek için ne gerekiyorsa yapanların, arayıpta bulamadıkları bir ortamı; AKP Genel Merkezi, Edirne Milletvekili Budağı da devre dışı bırakarak, Altın tepsi içinde bu kişilere sunmuş ve Edirne de adeta; AKP nin sesini kesmişlerdir!!

Oysa özellikle Merkez ilçe seçimlerine müdahale edilmeseydi; sadece kongre salonu değil, kongre salonunun çevresini 1500–2000 AKP li ile doldurabilecek adayların çekiştiği bir seçim atmosferi işten bile değildi!! Edirne’nin hususi şartlarını göz önüne almayan AKP Genel Merkezi, Merkez ilçede bir seçim şölenini kaçırmış ve beklide AKP nin yaklaşan yerel seçimlerde Merkez sağ oyların çekim merkezi olmasının önüne büyük ,bir set çekmiş oldu!!

Edirne de AKP de ki sessizliğin ve içine dönük hızlı gelişmenin sorumluları, yarın yapılacak olan yerel seçimlerinde yaşanacakların da tek sorumlusu olmayı şimdiden kabul etmelidirler!! Bence kayıp arayan DP den, sönük gecen kongrelerinin hesabını vererek bu işe başlamalıdırlar!

Milletvekilinin fikri dahi alınmadan kongre mi yapılır? Sorusu AKP yi Halktan uzaklaştırmaya devam ettirecektir!! Benden söylemesi!!!