EMEKLİ MAAŞIMIZ DOĞRU MU HESAPLANIYOR ?

Yaşam
İçeriği Paylaş...

Yaklaşık 12 yıl eksik emekli maaşı ödenmiş. Sigorta emeklisiyim. 396 Günlük SSK Primim, başka bir sigortalı vatandaşa işlenmiş. Düzeltme işlemi yapılmadan da, kurum tarafından emekli edilmişim. Durumu, 12 yıl sonra tesadüfen öğrenip, itiraz ediyorum. Yapılan inceleme sonunda, haklı olduğum anlaşılıyor. Geriye doğru, yeniden hesaplama yapıldı ve yaklaşık bir emekli maaşına yakın, birikmiş maaş farkı alacağı çıkartıldı.
Fakat, halâ hesaplamanın doğru yapılıp-yapılmadığı konusunda kuşkularım var. Kuşkularımı gidermek için, bir Sosyal Güvenlik Uzmanına danışayım dedim. O da, benden sorduğum her soru için 100 TL ücret istedi. Ödeyemeyeceğimi belirtip, sorularımı geri çektim. Onun için, bu konuda kafam halâ rahat değil. Pekala, benim başıma gelen, başkaların başına da gelmiş olabilir. Belki de mezarlıklarımız, eksik emekli maaşı alarak ölüp gitmiş emeklilerle dolu.
O nedenle Ben, mağdur olmuş eski bir emekli olarak, başka emeklilerin de mağdur olmasını istemiyorum. Bir bilene danışarak, emekli maaşlarını kontrol ettirsinler. 22 Ağustos 2009 Edirne Merkez’den FİDEL. Tüm emekli dostlara, dostça Selamlar.