Egemenliğimizi Pazarlayanlar …

Şu Ülke’de konuşulanlara bakın!…
İnsan kulaklarına inanamıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altına girmiş, DTP denen sözüm ona bir partinin Genel Başkan Yardımcısı Selahattin DEMİRTAŞ, OBAMA geldiğinde kendisinden ne isteyeceklerini basına bakın nasıl ifade etmiş .
“Kürtler savaş istemiyor, ancak Türkiye sınırları içinde daha yüce bir demokrasiyi de içine alan barışçıl bir çözüm istiyor.”

Aynı şahsın bizzat kendi deyişi ile, bu söylemin açıkçası ve Türkçe’si, kısmi özerklik anlamına gelen bir bölgesel yönetim talebi.

Ey yetkili gözüken büyüklerimiz, farkında mısınız ?
PKK terörünü, sözüm ona Kürt sorunu ile özdeşleştirerek çözmeye kalkarsanız ve sorunun çözümünde, Devlet’in yıllar süren birikimini bir kenara koyup, işin içerisine ABD ile, Talabani ve Barzani’yi de katar ve onların peşine takılırsanız olacağı budur.

Şehitlerimiz’in kanını ve verilen mücadeleyi hiçe sayarcasına, göz yumulan bu söylem ve yaklaşım, Türk Milleti’nin Egemenlik Hakkını ve Bağımsızlığı’nı açıkçası ayaklar altına almaktadır.

Bölücüler ABD’den açıkça destek isteyecek bu cesareti nereden bulmaktadır ? Sorunun bu aşamaya gelmesine çanak tutan sorumlular kimdir ?

Millet’in temsilcisi TBMM, Egemenlik Hakkı’mız konusunda yabancı ülke liderlerinden talepte bulunanlara karşı sessiz mi kalacaktır ?

Böyle bir durumda insan elinde olmadan düşünüyor.Ayrımcılığın ve bölücülüğün geldiği bu çirkin aşamanın sorumluları aslında bölücüler değil de, yoksa ;
– Devlet’in bu güne kadar ki terörle mücadelesini ve bu konudaki birikimini hiçe sayarak ve üstelik Devleti kınayarak sözüm ona yeni çözümler aradığını iddia eden sorumsuz cahiller ve işbirlikçi gafiller midir ?
– Terörist ifadelerini esas alarak ve bazı bireysel hataları genelleyerek, hayali senaryolar ve zorlama yaklaşımlar ile TSK’ni yıpratmaya çalışanlar mıdır ?
– Sahte demokrasi ve özgürlük söylemleri ile, günübirlik çıkar ve oy peşinde Üniter Yapımız ve Ulusal Duruşumuzu sorgulayan Cumhuriyet’le hesaplaşmaya yemin etmiş çıkarcılar ve sahte aydınlar mıdır ?

Son söz olarak belirtmek gerekirse :
Türk Milleti’nin,
Egemenlik Hakkı’nı ayaklar altına alan ve çiğneyen bu tür çirkin söylemlere ve bu konudaki suskunluğa layık olmadığı ne zaman anlaşılacaktır acaba !…