CUMHUR’UN GİREMEYECEĞİ YER YOKMUŞ !..

İçeriği Paylaş...

Çankaya Köşkünde verilecek Cumhuriyet Bayramı daveti ile ilgili tartışmalar üzerine her fırsatı günlük siyaset için çok iyi kullanan Başbakan bu seferde; ”Cumhur’a ait olan hiçbir yer Cumhur’a yasaklanamaz.” ifadeleri ile bilinen çıkışını bir daha tekrarladı.

Bu ifade üzerine öyle anlaşılıyor ki ;
Sanki Cumhur’un her sorunu çözüldü de bir tek,Çankaya Köşkünde verilen Cumhuriyet Balosuna katılma sorunu kaldı.

Sözleriniz çok doğrudur ve biz de arkasındayız Başbakan.
Allah razı olsun.Sayenizde Cumhur olarak Köşk’teki balolara girmekte hiçbir sıkıntımız yoktur amma,müsaade ederseniz ve de kızmaz iseniz bizim gerçek yaşantımız ve geleceğimizle ilgili girmek isteyip de Cumhur olarak bir türlü giremediğimiz yerlerle ilgili sadece birkaç örnek vermek isteriz.

Cumhur’un çocukları okuyor,okuyor amma ;
Büyük bir kısmı bir türlü istediği okula giremiyor.
Üniversite kapısına gidenler yurtlara giremiyor.
Bin bir sıkıntı içerisinde üniversite bitiyor,yıllar geçiyor bir türlü doğru düzgün bir işe giremiyor.

Sağ olasın biz de biliyoruz,Cumhur’un giremeyeceği yer yoktur amma ;
Cumhur’un bir kısmının maddi durumu çok kötü olduğu için kasaptaki ete bakıyor ama korkudan kasaptan içeri giremiyor. Küçücük bebelerinin masum ve çocuksu isteklerini yerine getiremiyor.Geleceğini düşünmeyi bırak bugünü bile zor çıkarabildiği için sigortasını bile ödeyemiyor.

Kısacası;
Cumhur’un önemli bir kısmının insanca yaşayamadığı ve ihtiyaçlarını gideremediği bir ortamda “Cumhur’un giremeyeceği yer yoktur.” denmesi sanırım CUMHUR’U HAFİFE ALAN SIRADAN BİR SİYASİ SÖYLEM ’den öte hiçbir şey ifade etmiyor.