Cumhuriyet’i Habur Kapısından İtibaren Yaşatmak…

İçeriği Paylaş...

Cumhuriyet Bayramı, onunla var olmanın, onu yaşatmanın onur ve kıvancını doyasıya hissedebilen, ülkesine sadakat duyan, alnı açık, başı dik dolaşabilen CUMHUR’un ( Halk’ın) coşku içinde kutlayacakları bir bayramdır ve onun için de adı CUMHURİYET BAYRAMI’dır.
Ne yazık ki Cumhuriyetimiz’in 86 ncı yılını, Milletçe içimize bir türlü sindiremediğimiz açılımlar sonucu yaşanan olumsuz gelişmelerin üzüntüsü içinde ama bu YÜCE DEVLET’e olan inancımızı da muhafaza ederek kutlamaya çalışıyoruz.
Cumhuriyet ve onun kuruluş felsefesine inanmış bireyler olarak şunu bilmeliyiz ve hissetmeliyiz ki;
Marifet ve sadakat Cumhuriyet’i sadece Törenlerle kutlamak değil, esas marifet CUMHURİYETİ İLİKLERİNE KADAR YAŞAMAK ve HABUR SINIR KAPISINDAN İTİBAREN DE CUMHURİYETİ ADIM ADIM YAŞATABİLMEKTİR.
Kısacası CUMHURİYET BAYRAMI ;
Özellikle bireysel anlamda insan hak ve özgürlükleri ile demokrasi yaygarası kopararak, gizli amaçlarına ulaşmak üzere ULUSAL ve MİLLİ DEĞERLERİMİZ’i hiçe sayan sahte DEMOKRATLAR’ın değil,
Hem DEMOKRASİ hem de CUMHURİYET’in kıymetini bilerek ÜLKEMİZ’e, BAYRAĞIMIZ’a ve de İSTİKLAL MARŞIMIZ’a sahip çıkabilenlerin, egemen olma hakkını her türlü şartta muhafaza edebilen ve HABUR KAPISINDAN itibaren de onurumuzu koruyabilenlerin bayramıdır.
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN.