Bide bunları yanıtlayın bakalım, Akıllı sorular….

Diğer
İçeriği Paylaş...

>> > Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mülteciymisler gibi bakariz?
>> >
>> > >Neden lokantalarda, “Sabahlari sicak çorba bulunur” yazar? Çorba aslinda soguk mu içilir, sicak çorba bir farklilik midir?
>> >
>> > >Neden otobüste falan insanlar bir siren sesi duyunca toplu halde sesin geldigi yere bakarlar? Giden aracin ambulans, itfaiye ya da polis araci oldugunu ögrenmek insana ne kazandirir?
>> >
>> > >Neden netteki anket sorularinda “Fikrim yok” diye bir sik vardir? Fikri olmayan adam niye gidip fikri olmadigina dair sikki isaretler?
>> >
>> > >Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye’yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak Dünya’da kaybolma kompleksimiz mi vardir?
>> >
>> > > Neden insanlar birbirlerine sarilinca sag-sola sallanirlar?
>> >
>> > >Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene “ögretmenim” diye seslenirken altinci sinifta bir anda “hocam” diye seslenmeye baslarlar?
>> >
>> > >Neden sinavlarda “4 yanlis bir dogruyu götürür” seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlar da “4 dogru bil, bir dogru da bizden” seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödüL verilmez?
>> >
>> > >Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?
>> >
>> > >Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya “10 dakika sonra dönücem” yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?
>> >
>> > > Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye’deki bütün insanlarin izledigini sanirlar ? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor…
>> >
>> > >Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?
>> >
>> > > Neden bazi kadinlar hem (içlerini gösteren) beyaz pantalon giyip hem de olayi örtbas etmek için bir çaba harcarlar? Mini etek olayi da buna dahildir…
>> >
>> > >Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde “inanmiyorum!” derler, inanilmayacak olan nedir?
>> >
>> > >Cumartesi ve Pazartesi’nin neden kendi isimleri yoktur?