Başbakan; Benim Gibi Konuşabilir Mi?

İçeriği Paylaş...

Bütün dünya, Merkez Bankalarınca piyasalara sürülen 250 Milyar doları konuşurken; ülkemizde gündemi Başbakan, Medya Patronu kavgası belirler hale gelmesi, hepimiz için çok ciddi düşünmesi gereken tek konu dur! Sınırlarımızı zorlayan Global Krizin ayak sesleri kulaklarımızı patlatırken; “bize bir şey olmaz, bankalarımız sağlama alındı” gibi savsaklamalarla kendimizi avutarak, bütün dünyada yaşanması beklenen, Ekonomik Tsunaminin öncü dalgalarına dahi karşı koyamayız!!

Böylesine kritik bir zamanda ne kadar haklı olursa olsun, Başbakan; kendinle ilgili bir konuda temcit pilavı gibi, katıldığı her toplantıda azgına ne geliyorsa söyleyebilir mi?

Bir sözüyle para piyasalarını alt üst yapabilecek konumdaki bir kişinin, icraatın içinde dilediği insanla, dilediği zamanda polemiğe girmesi ve halk ağzı ile konuşup şirinlik muskasına talip olması normal bir şey mi?

Tamam, siyasette halk ağzıyla konuşmak önemli bir artı puan… Ancak unutmamak gerekir ki; bu artı puan secim zamanında ve yerinde yapılırsa ülkeye zarar vermez! Aksi halde, her çıkışımı alkışlayan bir avuç insan var diye, ülkemizde ekonomik dengeler başta olmak üzere, sosyal dengeleri de tahrip edecek dozda, dilediğince konuşmak, sadece konuşana ve konuşulana değil, bu diyalogları zorunlu olarak dinlemek zorunda kalanlara da büyük zararlar verecektir!!

Bütün bunları görememek büyük talihsizliktir! Ben yaşadığımız bu kötü süreci tamamen Başbakanımızın çevresindeki insanlara bağlıyorum! Bütün bu yaşananları Başbakana; ya korktuklarından yada yalakalıklarından söyleyemediklerini düşünüyorum!!Başbakana bu konuda yeterince konuşulduğunu, artık Ülkemizin gerçek gündemine geri dönülmesi gerektiğini ben söylemeyeceğime göre(!); “korkunun ecele faydası yok “ diyerek, derhal işe başlamalılar ve Başbakanımızı uyarmalılar…

Demeliler ki; Sayın; Başbakanım; Yerel seçimlere daha 6 ay var. Milletimiz; sizin Medya Karteli ile yaşadığınız diyalogdan korkmaya başladı… Bir takım insanlar sizin gibi düşünüyor diye; siz bunu fırsat bilip, onların ağzı ile dilediğinizce konuşmamalısınız! Siz Başbakansınız! Seçim meydanlarında Vatandaş ağzı ile konuşup oyları toplaya bilirsiniz ama Dünyanın merkezinde siyasete yön verirken düşündüklerinizi ulu orta söyleyemezsiniz!

Tabiî ki bunlar benim düşüncelerim. Hiç kimse söyleyemiyorsa ben penceremden sesleneyim istedim… Sayın; Başbakanım benim gibi düşünmeniz inanın beni öyle çok mutlu ediyor ki; bunu kelimelerle anlatamam… Ancak benim gibi düşünüp, bunu her fırsatta söylemenizin, ülkemize zarar vereceğini de, düşündüğümü bilmenizi istiyorum!!

Sayın;Başbakanım millet olarak benim gibi düşündüğünüzü inanın öğrendik..Bunu defalarca söyleyerek bizler gibi konuştuğunuzu da bize gösterdiniz…Artık tamam. Şimdi Sizi bekleyen gerçek gündeme dönün… Sizi seviyor ve hayır haberlerinizi bekliyoruz…