12 Mil’e De Açılım…

İçeriği Paylaş...

Bayram günü Yunan gazetesi To Vima’da,Türkiye açısından çok önemli bir haber yayımlandığını satır arası haberlerden öğrendik :
Habere göre :
“ Türkiye Ege Denizi’nde Yunanistan’ın kara sularını 12 mile çıkarmasını kabul etti.”
Ülkemizin geleceği ve bekası açısından çok önemli bir konuda Hükümet şu ana kadar bu habere sessiz kalırken, basın böyle önemli bir konuyu birinci sayfaya taşımayı bile gerekli görmedi.
Bayram sürecince yaşanan haber sıkıntısına rağmen “Yunan karasularının 12 mile çıktığı” haberi sadece Yeniçağ ve Ortadoğu gazetelerinde manşet olurken, Cumhuriyet gazetesi dahil olmak üzere diğer gazeteler konuyu birinci sayfalarına bile taşımadı.
Ege’de böyle bir teslimiyete ihtimal vermek istememekle birlikte, eğer haber kısmen bile doğru ise; Türkiye’nin egemenlik konusundaki en önemli kırmızıçizgilerinden birisinin kamuoyundan habersiz sessiz sedasız şekilde güncel tabirle AÇILIMA uğradığı anlaşılıyor.
Bu durum, vatandaşlarımızın ve egemenlik haklarımızın ne kadar hafife alındığını açıkça ortaya koyan esef verici,aşağılayıcı ve utandırıcı bir durumdur.
Birçok basit konuda gereksiz yere fırtınalar kopararak tartışan ve tepkilerini gösterenlerin ise, Ülkenin bekası ve güvenliği açısından bu kadar önemli bir konuda sessiz kalışına ya da doğru bilgi vermemesine insan gerçekten şaşırıyor.
Kamuoyunu bu kadar hafife alanlar nasıl oluyor da ülke çıkarları, egemenlik ve demokrasi savunuculuğu yapabiliyor.
İnsanlarımız ise nasıl oluyor da bu hafife alınışa katlanabiliyor.
Yoksa;
Ülkemiz’in önemli konuları ve önceliği mi bilinmiyor.