VE.. DOKTOR AMCA GELDİ….18.08.2008

Saat 18.00 sıralarında kolu çıkan küçük kızını alel acele hastaneye yetiştiren anne, telaşla Acil Servisteki Doktora durumu anlatır.. Küçük kızın bütün itirazları ve yaramazlıklarına rağmen, yaptığı müdahale ile çıkan kolunu yerine yerleştiren Doktor; küçük kıza elini oynatmasını söyler…
Biraz korku, birazda acının verdiği etkiden olacak, küçük kız “Nuh diyor peygamber demiyor” ve bir türlü elini oynatmıyordur! Doktor çaresiz ısrarına devam ederken, anne devreye girer..Ve biraz sıkılarak biraz da çekinerek!!
Doktor bey benim kızımın kolu iki yıl öncede aynı şekilde çıkmıştı. O gün tesadüf bu ya, siz yine nöbetçi Doktordunuz. O akşamda aynı şeyleri yaşamıştık..Hatırlarsanız o gece de biz kendi Doktorumuzu çağırmış ve sorunumuzu öyle çözmüştük.. Acaba yine öylemi yapsak..der.
Bunun üzerine görevli Doktor; büyük bir olgunlukla: Elbette çağıra biliriz. Herkesin, bu güzel kızın da Doktorunu seçme özgürlüğü var.. diyerek, Küçük kızın Doktor Amcasına hemen telefon eder!!
İşten yeni ayrılan Küçük kızın Doktor amcası, durumun acili yetini de göz önüne alarak derhal geliyorum der!! Ve 15-20 dakika için de Acil Servisin kapısında görünür..
Doktor amcasını gören bizim afacan birden canlanır ve Doktor daha ona söylemeden tedavi gören kolunu oynatmaya başlar…Herkes memnundur..
Bu bir hikâye değildir. Yaşanmış ve tamamı Edirne de geçmiş bir olaydır. Bu olayın kahramanlarının tamamı; Selimiye Devlet Hastanesi Personelidir….
Evine gitmeden küçük bir kızın rutin tedavisi için hastanesine dönen Doktor Amca, Selimiye Devlet Hastanesi Baş Hekimi Sayın; Aziz Kurtuluş tur… Hastasının tedavisini bitirmek için hiçbir kuruntu yapmadan, Hastasının Doktor amcasını yardıma çağıran Doktor; Selimiye Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimi Sayın; Erdoğan Özer dir..Yine ayni gün küçük kıza anne şefkatiyle davranıp,Dr. Erdoğan Özer’e yardım ederek tedaviyi kolaylaştıran Sayın; Füsun Kaba ve Sayın; Çiğdem Toker Hemşireler dir..
Her olayda olduğu gibi bütün kahramanlar BİZİM dir…İyisi de kötüsü de….
Bizim dileğimiz; İçinde Vatandaş olan olaylarda; Kahramanlarımız; Gerçekten iyi Kahraman olsunlar… Görevini yaparken Vatandaş Memnuniyetini ön planda tutan ve herkesi candan kucaklayan, sıcak, samimi..Tıpkı Dr. Erdoğan Özer ve ekibi gibi…
Tebrikler Sayın; Aziz Kurtuluş..Hastanenizde verilen güler yüzlü hizmet için…Şahsınızda Tüm Hastane personelinizi kutluyorum…
İlimizin bir çok kurumunda bu tür güzel olaylar yaşanıyor..Dileğimiz bütün kurum ve kuruluşlarda aynı güzelliklerde olaylar yaşansın…Bu gün konumuz doktorlar ve hastanelerdi… Bize gelen bu güzel olayı yazdık..
Kamu adına hizmet eden herkese sesleniyorum..”Vatandaşlar iyi şeylere layıktır!!Atanmış ve Seçilmişler vatandaşlara iyi şeyler sunmak zorundadır!!”