Selamın Sendeki Değeri

Aşk

Selamın sendeki değerini biliyorum…
İstedim ki sana sonsuz olan sevgim bir de ölümsüz olsun. Çünkü bende uçsuz bucaksız bir aşk var.Ve aşkın için bir zerrem daha yanarken sende bana ait birşeyler olduğunu bilmenin birde huzuru olsun istiyorum.Bu huzur varken bende ölümler bana oyun gibi ciddi değil ve korkmuyorum.Kalbin kör değil biliyorum.
Görüyorsun benim huzurum ve gazabım yalnız senin elinde. Bir hastalıktır bu yalnızca ellerinle verirsen iksiri iyileşirim. Bağlarım ellerinde koparma BİRTANEM…
Bu güne değin o kadar çok şey yaşadım ki; ferahlığı ve azabı yakından gördüm. Tanıdığım insanlar bana, ya sadece huzuru verdi, güvenemedim kaçtım; ya da sadece acıyı gösterdi, ağladım.
Aşk dedikleri bu olsa gerek ki, yerle göğü birleştirir gibi hüzünle huzuru bir arada sundun bana. Beni çok mutlu eden ve çok mutsuz eden hep sen oldun. Ne olur tenim toprakla birleşene kadar beni mutlu ve mutsuz et.
Sen hiç hayal kurdun mu?
Ölünün Allah’a bağlandığı gibi bağlandım sana; hayallerle. Bu güne değin kalbimin en kuytu köşelerinden hissederek kurduğum tek hayaldir; soluğunun soluğuma karışması gecelerde. Seninle herşeyimi ruhumu, suyumu, aydınlığı, karanlığı, nefesimi paylaşmak istiyorum.
Seni bilmeden önce aşk şarkılarını dinlerken, uğruna şarkı yazılan bir şey nasıl acı verebilir diyordum. Ama aşk hayatın ta kendisiymiş. Dokunmanın yanında ırak boşlukların korkusu varmış. Bu aşkta çok acı çektim. Gün oldu direnişim vazgeçti. Şimdi aşk şarkılarını yana yana dinliyorum. Ve şimdi ölünün toprağa duyduğu sadakati duyuyorum sana. Çünkü ben kendimden vazgeçmişken senden vazgeçemediğim için nefes aldım.
Kahır dolu günlerde öfkeli gözlerini sandıklara istifledim. Ben çok sabrettim. Ben bile inanmıştım cismani birşey değilmiş.
Kahretsin ki dağları yıksan tabuları yıkamazsın. İşte bu yüzden “SENİ SEVMEYİ AĞIR ÖDÜYORUM.”
Zincirleri kır bana gel. Söz veriyorum, mutlu olacaksın.
Bu satırları sana aşkımı anlatmak için yazdım. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Ama bir okudum ki yazdıklarımla hissettiklerim, mumla güneş gibi. Ben aşkımı şarkıyla, şiirle anlatsaydım soluksuz dinlerdi beni tüm dünya ve nesiller.
Bir sevdaki bu hududu yok, sınırı olamaz. Bir bilsen insan bu sevdayla yaşayamaz ölemez. Encamlar gelince beni gaflet basar. Bir avuç aşkınla uyandırırsan beni toprağa kadar uyumam.
Bir ömrü ak sevdanın başında nöbetle geçiririm. Beni sevdiğine inandır. Elini uzatsan sarılırım.
Tek bir mum yaksan kalbime güneşi sana köle ederim. Ama bir zerre ışık yakacak cesaratin yok dimi?
Varsın olmasın. Anahtarlar ters döner bir gün. Ben sana yine aşığım.
ALLAH TENİNİ TENİME NASİP ETSİN…