SANKİ TERÖR VAR

Yaşam
İçeriği Paylaş...

Haberlerde gördüğüm zaman gözlerime inanamadım. “Böyle bir olay Edirne’de, bu modern şehirde nasıl olur?” diye düşündüm.

Şehrin eski halini üniversite açılmadan önceki halini hatırladım bir an. Anadolu’ya göre ne kadar modern olursa olsun son derece köhne ve herşey çok pahalıydı o dönemlerde. Hatırlarsınız. Pahalılık ne çabuk unutuldu!!!?

Trakya Üniversitesinin açılmasıyla şehre hayat geldi.

Fatih gibi mükemmel bir padişah’ın bir dönem başkent yaptığı Edirne ilim irfan yuvalığını bu açılan üniversite ile pekiştirmeye devam ederken ne yazık ki belediyenin almış olduğu taşıt zammından dolayı kötü günler yaşamakta.

Belediyeyi şiddetle kınıyorum. Orada okuyan, masum; okumaktan başka bir şeyin peşinde olmayan öğrencilere, polisi sanki o öğrenciler birer teröristmiş gibi üzerlerine yollamasını kınıyorum.

Hiç mi utanmadıkar bu durumu yarattıkları için?? Son derece uyumlu aklı başında öğrencilerin bulunduğu şehir yine öğrenciler tarafından bayağı kalkındırılmış!!!

Cafe’ler, büyük şehirlerde olan mağazaların şubeleri, Migros, Kipa gibi büyük alış veriş merkezinin kurulması üniversitenin kurulmasıyla yapılan büyük yatırımlardır. Bu yatırımlardan dolayı da büyük bir kesime iş olanakları sağlanmıştır.

Öğrencilerin sayesinde ekonomi de gelişmektedir. Bu asla yabana atılmamalıdır. Çünkü o öğrencilerin yakınlarının ya da arkadaşlarının ziyarete gelmeleri bu gelişmeye güzel bir örnektir. .Fazla bir şey yemeseler ya da almasalar bile bir sabun ve badem ezmesi almaları yeter!! :=)

Şimdi,
Naçizane olarak benim önerim öğrencilere minibüs ücretinin yine eskisi gibi 75 krş olmasıdır. Belediye bu konuda direnmeyi niye sürdürür anlaşılır gibi değil!

Tekrar yazıyorum; POLİS’i öğrencilerin üzerine teröristlermiş gibi yollamalarının anlaşılır hiç bir tarafı yoktur!

Saygılarımla