OLUP-BİTENİ BİLMEK EDİRNELİLERİN HAKKI ..!

Yaşam

2009 Sonları ve 2010 başlarında, Edirne’de peşpeşe LİNÇ girişimleri yaşandı. Yine bilindiği gibi, bu yaşananlar hem televizyonlarda, hem gazetelerde yer aldı.

Görüntüler incelendiğinde de görüleceği gibi, olayları başlatanlar basın açıklamasını yapanlar değil, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ engelleyenlerdir. Basın bildirisini okuyan bayanın koluna girerek, olayları bizzat başlatanlardır. Lütfen görüntüler tekrar tekrar incelensin. 11 Ocak 2010 Pazartesi günkü Edirne HUDUT GAZETESİ baş sayfasına bir daha bakılsın.

Güvenlik güçlerinin bile yasal engel görmediği bir eylemi, engelleme hakkını kendinde gören, bu kişilerin sıfatı nedir ? Söylemeye dilim varmıyor ama, yoksa bunlar da derin devletin “DERİN GÖREVLİLERİ”midir ? Lütfen, resmi makamlar açıklasınlar. O gün için, olayların başlamasına sebep olan, bu kişilere (yardımcı) resmi görev verilmiş midir? Orada bulunmaları tesadüf müdür ? Yoksa özellikle mi orada olmuşlardır ? Saldırmaya hazır, diğer saldırgan güçler (LİNÇÇİLER), tesadüfen mi orada bulunuvermişlerdir ? Yoksa, özellikle mi orada olmuşlardır ?

Her şey apaçık ortadayken, saldırganlar ortadayken, devletimizin güvenlik güçleri neredeydi ? Edirne küçük yer. Kimin Edirneli, kimin olmadığı hemen anlaşılıveriyor. Olayları başlatan (60 yaşlarında)kır saçlılar da, ne yazıkki Edirneli. Dediğim gibi, Edirne küçük yer ve çoğu kişi birbirini tanıyor. Bunları da çoğu Edirneli tanıyor. Bunlar ve bunun gibiler de, Edirnemizin yüz karası kişileridir. Edirnemizin o bilinen olumlu imajına da LEKE sürmüşlerdir.
Artık kendileri de birer LEKELİDİRLER..!

Edirneye sürülen bu lekeyi temizlemek, biz Edirne halkıyız diyen tüm namuslu Edirnelilerin görevi olmalıdır.

Görüşlerine katılmasak bile, zaman zaman sokağa çıkarak, basın bildirisi okumak, basın açıklaması yapmak, imza kampanyası düzenlemek, bildiri veya broşür dağıtmak, afiş asmak, görüş ve düşüncelerini özgürce ifade etmek, yasalar çerçevesinde herkesin hakkıdır. Bunu engellemekse, yasal bir suçtur. Bu suçu işleyenler, mutlaka ama mutlaka yargıya teslim edilmelidir. Böyle bir suç, Edirne’de işlenmiştir. Suçun kanıtları, TV görüntülerinde ve gazete sayfalarında yer almaktadır. Edirne Cumhuriyet Savcılığınca ve Edirne Valiliğince gereğinin yapılacağını umuyor ve bekliyorum.

Gerçek Edirne halkının, barıştan, demokrasiden, özgürlükten, hoşgörüden, farklı kimlikten insanların birarada yaşamasından, tahammülden yana olduklarını hepimiz biliyoruz. Doğrusu da budur zaten. Bunu bozmaya çalışanların kirli oyunları er-geç ortaya çıkacaktır. Yetkililerden bunu beklemek de, bütün Edirnelilerin hakkıdır diye düşünüyorum..!
SAYGILARIMLA.
27 Ocak 2010

Edirne Merkezden
Vatandaş
Hüseyin TAŞ