MHP ve USLU FARKI

İlimiz MHP Milletvekili Sayın Cemalettin Usluyu çok uzun bir süredir tanırım. Asla küçük düşünmeyen ve büyük hedefleri olan bir Edirnelidir. Kendini yetiştirmede sınırı olmayan insanlardandır. Daima öğrenmeye ve sürekli çalışmaya dönük bir anlayışı vardır. Asla yılmaz, asla yorulmaz. Sabırla bekler ve gün gelir tutuğunu koparır! Farklıdır ve onu tanıyanlar bu farkı bilirler ve hissederler.

Geçtiğimiz akşam sadece basın mensuplarına bir iftar yemeği veren, Sayın Uslunun ve MHP İl Başkanı Sayın Muzaffer Doğanın sıcak ve samimi davetine icabet ettik. Yoğun haber koşuşturmasından sadece iş konuştuğumuz değerli Basın mensubu arkadaşlarımla da hasbıhal etme fırsatı bulduğumuz iftarda, bu güzelliği Paylaştığım Sayın Uslu; Özellikle böyle bir yemek düzenledik ki gerçekten sohbet olsun istedim sevgili arkadaşlar diye cevap verdi!

Yemekte ve sonrasında çaylarımızı yudumlarken; Suakacağı barajından, ayçiçeği fiyatlarına, buğday fiyatlarından, cetlikte yaşanması beklene sıkıntılara, dünya para piyasalarındaki kargaşadan, organize sanayi bölgesindeki gelişmelere, MHP nin genel politikalarından, yerel yönetimlerdeki çalışmalarına, Yine MHP nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tavrından, bu gün hala süren Başbakan, Aydın Doğan tartışmalarına kadar çok geniş bir yelpazede konuşup sohbet etme fırsatı yakaladık.

Gece ile ilgili genel bir değerlendirme yapıp katılımcılara teşekkür eden Uslu; verdiği satır başı mesajlarıyla bir manada gündemi de kısaca değerlendirmiş oldu.

Geçtiğimiz yıl Tarım kesiminden 500 Bin kişi şehre göç verdi. Bu insanlar ekmeğini sanayi alanlarında işçi olarak çalışarak aramak zorunda kaldıkları için topraklarını terk etmek zorunda kaldı!

Trakya Birlik bu yıl takdir edilecek bir çalışma yapmıştır. Sıra Hükümettedir. Ayçiçeği üreticisine en az 30 Ykr. Destekleme verilmeli buda Mart ayından önce çiftçinin eline geçmelidir!

Organize Sanayi Bölgesi Kemal beyin büyük gayretiyle çok önemli bir ivme kazanmıştır. Orada yapılanları takdirle karşılıyorum. Özellikle Süloğlu ve Lalapaşa halkına sağlayacağı istihdam bölgemiz insanını çok rahatlatacaktır!

Başbakanın Doğan Medya Holding le arasındaki kavga ülkeyi çok germiştir. Bu demokrasilerde hiç yakışık olmayan bir uygulamadır. ABD deki bankaların ve sigorta şirketlerinin batması olayı, sınır tanımadan bütün dünyayı sarsmaya devam ederken, ülkemizin gündemi Başbakan, medya patronu kavgası olmamalıdır!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP olarak ülkemizin önünü açmanın ve meclisin çalıştırılıp ülkemize hizmeti düşündük. Bu tavrımızı övgü ile karşılayanlar olduğu gibi bizi kınayanlarda oluyor!

Bölgemizin tamamında ve her noktasında MHP nin halkımızca seçilmiş kişiler tarafından temsil edilmesini istiyoruz. Bu secimler halkımız için önemli bir fırsat olacaktır: İnanıyorum ki Edirne Halkı en doğru kararı verecek ve yerel seçimlerde MHP adaylarını tercih edecektirler!

Özel sohbetlerinde geceyi renklendirdiği göz önünde bulundurulursa ben uzun süredir böyle keyifli birkaç saat geçirmedim diyebilirim..

Teşekkürler Sayın Uslu, Teşekkürler Sayın; Doğan, farklı yaklaşımınız ve bizi bir araya getirdiğiniz için..