GENCAN: CHP’de Hiç Kimse Teşkilatların Üstünde Değildir

İçeriği Paylaş...

CHP nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle ziyaret ettiğim CHP İl Başkanı Sayın; Nejat Gencan ile gündemi enine boyuna konuşma imkânı buldum. Fırsatı kaçırmadım ve teybimi açtım tabi ki. Başkanla konuştuklarımı röportaj haline getirdim ve arkadaşlarıma verdim. Onlar o güzel sohbeti baskıya hazırlayıp, sizlerle paylaşacaklardır, ben şimdi sizle ara başlıklarla Nejat beyden aldıklarımı paylaşıp, deneyimli ve usta siyasetçinin bir gününden kesitler sunacağım..
Nejat Bey oldum olası benim önem verdiğim bir siyaset erbabıdır. Milletvekiliği döneminde olsun, diğer dönemlerinde olsun, ilimizin hemen her noktasında, eş, dost cemiyetlerinde sıkça karşılaştığım siyasetçilerin başında gelen Nejat bey; benim için “hatır gönül insanıdır!”
Hatır gönül insanı olduğu kadarda bilgili ve donanımlı bir siyasetçi olan Gencan; Ülkemizin üç temel sorunu olduğunun altını çizip, şöyle diyor; Terör- Yolsuzluk ve Yoksulluk!
Ateş düştüğü yeri yakar. Sadece terörü lanetlemek ve slogan atmak artık Şehit Analarımızın yüreğine su serpmiyor! Güney Doğudaki terörün, sadece askeri ve güvenlik tedbirleri ile çözülmediği ortaya çıkalı çok olmuştur. Gecikmeden olayın sosyolojik, sosyal ve ekonomik yönleriyle ele alınıp; İktidarı, muhalefeti ve sivil toplum örgütleri topyekûn çözmenin yolları bulunmalıdır! Bu iş tek başına hiçbir iktidarın altından kalkamayacağı kadar büyümüştür, maalesef..
Maalesef bir türlü yok edemediğimiz Yolsuzluklar, temelde yoksulluğu da en çok tetikleyen, Kanayan yaramızdır! Bu hükümet iş başına gelirken, “Yolsuzlukların kökünü kazıyacağız” iddiaları ile halkımızdan %47 oy topladı. Ama gelin görün ki son iki ayda arka arkaya patlayan, Yolsuzluk haberlerinde ki kahramanların neredeyse hepsi, hükümete yakın insanlardan oluşuyor!
Yoksulluk için de aynı söylemlerle halkın oyunu alan, AKP iş başına geldiğinde %11 olan işsizlik oranı, hala aşağı yukarı aynı yerlerdedir..Yoksulluğa çare olacağız derken,sıcak yemek ve kömür yardımı gibi yardımlar vererek, Muhtaç insanlar topluluğu yaratmışlardır..
Yaklaşan yerel seçimler için her türlü hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Gencan; altını çizerek, Bütün aday adaylarına eşit mesafede olduklarını söylerken; CHP de bu seçimlerde aday patlaması bekliyoruz, teşkilatlarımız Edirne nin her noktasında, halkımız için en uygun adayları tespit edip, sandığa sokacaklardır, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Dedi.
Edirnenin meseleleri de bu meselelerin çözümleri de üç T de dir. Bu üç T; Tarım- Ticaret ve Truzim dir. CHP belediyecilik anlayışıyla İlimiz Tarım,Ticaret ve Turizm de layık olduğu yerlere en kısa zaman içersinde varacaktır..diyen Gencan; CHP de her şey Demokratik kurallar içersinde tezahür edecektir. Bundan dolayı hiç kimse ama hiç kimse Teşkilatımızdan üste değildir. Diyor!
En kısa süre içersinde Edirne yi kuzeyden güneye birlikte gezmeye karar verip ayrıldığım CHP İl Başkanı Sayın; Gencan CHP Yoksulluğunda Yolsuzlukların da tek çaresidir diyor….