Esnaflar SEDEFÇİ’nin Propagandasını Yapıyor..

Geçtiğimiz hafta Alipaşa Çarşısı Esnaflarının öncülüğünde Edirne Esnafları kısa süreli bir Kepenk kapatma eylemi yaptılar! Sözde belediye Başkanı’nı protesto edip, Ulus Pazarı’nın kapatılması amacını taşıyan bu eylem sonrasında neredeyse her kafadan bir ses çıktı!!

Edirne Oda başkanları ve bir kısım esnafların katılmadığı, Kepenk kapama eylemi için günah keçisi ilan edilen Hamdi SEDEFÇİ’nin, bıyık altından gülerek takip ettiği, Esnaflar ile Esnaftan çok esnafçı olan Siyasi Parti Başkanlarının düştüğü durum, bence tam Aziz Nesin’likti!!

Yaşanan sıkıntıların sebebi olarak, Ulus Pazarı ile Belediye Başkanı SEDEFÇİ’yi SUÇLU ilan eden Edirne Esnaflarımızın, Edirne halkını yok sayıp yaptıkları eylemden anlaşılan o ki; bu günkü durumlarından, sadece kendilerinin sorumlu olduklarını hala anlayamamışlar!!

Bu gün ödeme sıkıntısını çektikleri Vakıf Kiraları dahil, yaşadıkları tüm olumsuzlukların, tek sebebinin kendilerinin olduğunu göremeyen Edirne Esnafları, kaybettikleri Edirne Halkının GÜVENLERİNİ bulup yerine koymak için hiçbir çaba sarf etmeden, asla bir yere varamayacaklarını artık öğrenmelidirler.!! Edirne Halkına rağmen üç beş oy hesabı yapıp, Esnafları destekleyen Siyasiler ise iki kere düşünmelidirler!!

Edirne de yapılan Kamuoyu yoklamalarında, Halkın neredeyse tamamı ULUS Pazarından memnun olduğunu söyleyip, Pazarın açık tutulmasını istiyor., Bunu bilmelerine rağmen;daha dün; Yunanlı ve Bulgar müşterilerine daha iyi hizmet etmek için Edirnelilere yeterince ilgi göstermeyen bir kısım Esnafın arkasındayım (sırf SEDEFÇİ’ye muhalefet olsun diye) diye beyanat veren Parti Başkanlarına ancak Aziz Nesin kitaplarında rastlaya bilirsiniz!

Esnaflar belki farkında değiller yada farkındalar!! Alipaşa Esnaflarının Kepenk Kapama Eyleminden Edirne’de bir tek kişi karlı çıkmıştır! O da “Ben esnaflarımı severim ama asıl sevdam Edirne halkınadır. Halkım Ulus Pazarı kapanmasın diyor. Zaten benim görevimde halkımın isteklerini yerine getirmektir. Bundan dolayı Aslanlar gibi ne pahasına olursa olsun halkımın ve isteklerinin arkasındayım.” diyen SEDEFÇİ’dir!!

Esnaflarımız boş eylemler yapıp, SEDEFÇİ’ye puan kazandırmak yerine, Edirne Halkınla nasıl Barışırız ve onların GÜVENLERİNİ nasıl kazanabiliriz diye bir an önce kafa yormaya baksınlar.. Vatandaşsız asla olmaz! Bunu daha önce de yazmıştım ya…