En zor durumda olan kim ?

Diğer
İçeriği Paylaş...

EVLİ ERKEĞİN SEVGİLİSİ VE EVLİ ERKEK

Sahip olmadıkları ve bekli de hiç olmayacakları birini seviyorlar. Bu, sevgilerin en zoru. Ama aynı zamanda en kolayı. İnsan hep ulaşamadıklarına sahip olmak ister. Asla sahip olamayacağı bir jeep e hayran hayran bakar. Boğaz’a nazır vilları görünce, bunlara hiç sahip olamayacağını düşünüp hayıflanır. Vitrinde pahalı bir elbise görüp, kendisine nasıl yakışacağını düşündükçe delirir. Bunlara sahip olmayacağını anladıkça sevgisi artar. Ama onları sevmek kolaydır. Kapısının önündeki kimi zaman yolda bırakan, kimi zaman işe, kimi zaman geziye götüren Doğan görünümlü Şahin’i sevmektir marifet. Her yeri dökülen ama yıllarını geçirdiği, duvarlarına hatıralarının sindiği evi sevmektir, daha dün küçük çocuğunun yediğini çıkarttığı pantolonunu sevmektir güç olan. Elindekileri sevmek zordur, sevip sevgiyi sürdürmek zordur. Bu yüzden, ne başkasını seven evli erkek, ne de evli erkeği seven kadın ‘zor’ durumdadır. Onlar, ulaşamamakla kolayca ateşi yükselen kolay bir aşk yaşıyorlardır.

EVLİ ERKEĞİN KARISI

En ‘zor’ durumda olan odur. Elindekini seviyor. Her tarafı dökülen evi, Doğan görünümlü Şahin’i, gardrobundaki eski püskü elbiseleri seviyor. O, dokunmaması gerekenin tende ateş, bakmaması gereken gözlerde aşk, öpmemesi gereken dudaklarda şehvet aramıyor. Her gece sarılıp uyuduğu kocasını sevebiliyor. Her gün görse, her gece sarılsa, her ayrılık ve kavuşmada öpse, her canı istediğinde sevişse bile seviyor. ‘Zor’ bir sevgi onunkisi. En ‘zor’ durumda olan o.

EVLİ ERKEĞİN SEVGİLİSİ

Adam evli,ama kız ona deli gibi aşık,aşkın içinde para, mevki falan yok sadece duygular,dokunmalar,dolu dolu yaşanan anlar.

Fakat bu anlar bitince,adam evine gidiyor ve gerçekte ait olduğu kadının yatağına girip yatıyor,doğal olarak adamın karısı uyurken adama sarılıyor, hatta sevişiyorlar.

Adam sabah çocuklarını sevgi ile okşuyor ve geleceğini karısı ile planlıyor.

Kız onsun geçen geceler de sabaha kadar boş yatağında özlem ile ağlıyor.

EVLİ ERKEĞİN KARISI

Kadın kocasını seviyor,evlilikleri aşk evliliği,çocuklarının babası ve kocasının kendi için dünyaları yıkacağını biliyor.

Fakat,kocası ona beslediği duyguların aynısını bir başkasına da besliyor,

onun aşık olduğu adama bir başkası da,en az onun kadar aşık,

kocası başka bir kadına da Dünyanın en güzel kadınıymış gibi bakıyor,

özenle ütülediği gömleğinin düğmelerini başka bir kadın açıyor,

ve birikimlerini çocuklarının geleceğini bir başkası ile paylaşıyor.

EVLİ ERKEK

Adam,karısını seviyor ancak artık aşık değil çünkü geçmişinde bütün zorlukları beraber çekmişler,yani karısı hem deforme olmuş hem geçmiş acizliklerini biliyor.

Oysa sevgilisi hem taze hemde onu bir süpermen biliyor…

Ve adam, yaşamın eş,çocuklar,iş,para ile devam etmeyeceğini ve ona daha bir çok nimetler sunacağının farkına varmış,

fakat bütün bunları kaybetme olasılığıda onu korkutuyor.

Bu üçlü ilişkide sizce en zor durumda olan kim?