Demokrasi Şövalyeleri

Yeni bir eylem planı iddiası , Cumhuriyet Karşıtı bir kısım tarikatçı ve cemaatçi sahte demokrat için büyük bir bayram havası yarattı. Demokrasi ile zerre kadar ilgisi olmayan bu zihniyet, fırsatı ele geçirince de gerçek demokratlardan daha fazla yaygara koparmaya başladı.

İnsanın zoruna da bu gidiyor.

Gerçekten Demokrat olanların ve Demokrasi uğruna içtenlikle çalışanların, bu konudaki haklı eleştirilerini ben de destekliyorum.

Samimi olarak ifade etmem gerekir ki ;
Demokrasiyi yıpratma, tehlikeye atma ya da ortadan kaldırma adına yapılan hiçbir çalışma ya da faaliyeti kabul etmek mümkün değildir.
Bu Ülkenin insanlarına yakışan ve hak edilen tek yönetim şekli kesinlikle Demokrasidir. Bu hakkı kimsenin gasp etme yetkisi de yoktur.

Ancak, şu kadere ve çelişkiye bakın ki;
Bu Ülkede Demokrasi dersini, Cumhuriyet karşıtları da verebiliyor.
İnsan bu durumda çok doğal olarak düşünüyor… Cumhuriyet Değerlerine sahip çıkmayanlar gerçekten demokrat olabilir mi ?
Cumhuriyet ve onun değerleri ile hesaplaşma adına demokrasiyi bir araç olarak kullananlar, sanki gerçek demokratmış gibi herkesten daha çok yaygara koparabilme hakkını nereden alabiliyor ?

Ulusalcı ve Milliyetçi duruşunu kaybetmiş, ne yaptığını bilmeyen basiretsiz ve beceriksiz bazı insanlar yüzünden Cumhuriyet karşıtı bu tarikatçı takım, saldırı için her gün yeni bir fırsat yaratmayı ya da yakalamayı da gerçekten çok iyi becerebiliyor.
Ya da yürütülen Psikolojik Savaş kapsamında, bu konularda ehil bazı güç odaklarından çok iyi bir destek görüyor.

Peki bu Ülkede Demokrasi karşıtı ve düşmanı olanlar ;
Sadece andıç ya da eylem planı hazırladığı söylenenler midir ?
Konuşmak ya da derdini anlatmak isteyenleri, sen sus otur yerine
diye azarlayarak, demokratik hakların kullanılmasını önleyenlerin, eylem planı hazırladığı söylenenlerden farkı var mıdır ? Bu ikili anlayış ve yaklaşım, Demokrasinin neresine sığar?
İnanç sömürüsü ile kaynak yaratıp, bu ülkede ticaret-basın-eğitim alanında güç odağı oluşturarak siyaset yapmayı hangi Demokrasi kuralı
ile açıklayabilirsiniz ?
Seçim öncesi yapılan yardımlarla halkın iradesini satın alma gayretini Demokrasinin hangi temel ilkesi içerisinde izah edebilirsiniz ?
Konuşma yasağı konan iki davadan, Ergenekon’la ilgili ağzına ne gelirse konuşarak her türlü yargısız infazı yapan , ama Deniz Feneri Davasında ise yasağa saygıda kusur etmeyen sözüm ona siyasetçi ve aydın geçinen çıkarcılar ile işbirlikçilerin yaklaşımını Demokrat kabul etmek mümkün müdür ?

Sahte demokratlara göre elbette mümkün. Çünkü onların Demokrasi anlayışı ve demokrasiden bekledikleri bu.
Demokrasi amaç değil, hedefe ulaşmak için sadece bir araç…
Cumhuriyet’in Kuruluş Felsefesi ve Cumhuriyet Değerleri ile hesaplaşmak için istismar ettikleri bir güç ve kendilerine yönelik de güzel bir ayrıcalık.

Son söz olarak, bakın;
Bülent Arınç ne demiş ?
“ İyice küçülüyorlar. İyice güçsüzleşiyorlar. ”

Doğrudur Bülent Bey.
Kimi kast ediyorsanız, gerçekten onlar, bu çapsız, beceriksiz ve de sorumsuz yaklaşımları ile, sizin deyişinize göre küçüldükçe küçülüyor ve her geçen gün eriyip gidiyorlar. Ya da bir başka deyişle yok ediliyorlar.
Siz söylemiyorsunuz ama, gerisini de ben tamamlayayım ;
“Evet dedikleriniz küçülüyor ama, ne yazık ki Cumhuriyet Karşıtları da her geçen gün büyüdükçe büyüyor, güçlendikçe güçleniyor ve sahte Demokrasi çığlıkları ile Cumhuriyetle hesaplaşarak, Okyanus ötesi ile kucaklaşmaya adım adım yaklaşıyorlar . ”
Dürüst ve açıkça konuşacak olursak eğer, işin esası, şu an söylenemeyen büyük özlem ve devam eden gerçek mücadele de bu değil mi zaten ?