BİR EDİRNE SEVDALISI:MUSTAFA HATİPLER…

İçeriği Paylaş...

İlimize yaptığı ziyarette, sorumuz üzerine;” Ecdat yadigârı Edirne den yerel seçimlerin startını veriyorum.” Diyen Sayın Bahçeli nin sözü üzerine ilimizde yerel seçimlerle ilgili senaryolar düzülmeye başladı!!
Daha önce Yaptığımız sohbet te bize içini döken Sayın Sedefçi, bu konuda ustalığını gösterdi ve nasıl olduysa oldu, bir anda ulusal basında bir gazetede, CHP Sedefçiyi aday göstermeyecek yazısı cıktı!!Böylece sadece yerel basının değil ulusal basının da gündemine oturan Sedefçi; Yerel seçimlerin en hazır adayı olduğunu herkese deklare etmiş oldu!! Çok geçmeden bu seferde”Sedefçi, AKP ye geçiyor.” Haberleri de yapıldı.. Ben bu durumda sesiz kalan AKP yönetimine ulaşamayınca, birde Sayın; Mustafa Hatipleri arayayım, bakalım o ne yapıyor? Öyle ya bir önceki seçimi Sedefçiye 500 oyla kaybeden aday olarak, bu gün siyaset sahnesinin neresinde duruyor? Yeniden aday mı? Adaysa bu güne kadar neler yaptı, seçimlere nasıl hazırlanıyor? Sorayım istedim..
Her zamanki mütevazi tavırlarıyla beni karşılayan Sayın; Hatipleri; gecen onca zamana rağmen heyecanından hiçbir şey kaybetmeden Edirne için çalışırken buldum. Ben Edirne halkının teveccühüne layık olmak için, her türlü imkanı ve her türlü fırsatı değerlendirerek gece gündüz demeden çalışıyorum. Yurt içinde ve yurt dışında yaptığım gezilerin tamamında, gittiğim yerlerle, Edirne mi kıyaslıyor ve Edirnem için o yerlerin güzelliklerinin alt yapı çalışmalarını yerinde tespit ve takip ediyorum.
Yaşantımın her anında Edirne ve Edirneliler var. Her gün bu coğrafyada yaşamanın mutluluğu ile; bu güzellikleri gelecek nesillere taşımanın planlarını yapıyorum! Edirne yi yaşana bilir modern bir kentin tüm imkanlarıyla donatıp, Ecdat yadiğarı tarihi ve kültürel eserlerimizle; Allah vergisi doğal güzelliklerimizi, insanlıkla paylaşmanın en kolay ve hızlı yollarını araştırıp bulmaya çalışıyorum…
Edirne ye hizmet etmek benim için ibadetle eş değerdir…Yeter ki Edirneli ler bana Belediye başkanı olarak kendilerine hizmet etme imkanı tanısınlar.. diyen Mustafa Hatiplere; Sizi herkesi kucaklayan ve herkesle barışık gördüm..Secimde yada secim sonrası hiç kırgınlıklarınız olmadı mı? Diye sordum…ve ;Ben Edirne nin Yıldırım mahallesinde mütevazi bir evde, mütevazi bir ailenin çoçuğu olarak dünyaya gelmiş bir Edirneliyim..Edirne ve Edirneliler bana çok şey verdi..Kendimi Edirne ye ve Edirne lirle borçlu hissediyorum.Asla bana oy vermedi diye kimseye darılmam ..Bu söz konusu dahi olamaz..Herkesin bir siyasi tercihi olacaktır.Ben gecen seçimlerde kendimi ve projelerimi halkıma iyi anlatamadığımı düşünüyorum. Kapım da gönlüm de tüm Edirne lilere sonuna kadar açık..diye bana cevabını verdi..
Belediyecilik ve Edirne ile ilgili Bilgi ve birikimlerini herkesle paylaşmaya hazır olduğunu altını çizen Hatipler; Yerel Seçimlerde siyaset sahnesine çok iddialı çıkacak gibi gözüküyor…Modern bir şehrin olmazsa olmaz bütün şartlarını Edirne kendi iç dinamikleriyle çözecek kadar zengin bir yer!! Yeter ki halkım bana fırsat versin….Edirne yi göç veren değil, göç alan bir şehir yapmak; başta işsizlik ve altyapı eksikliklerini yok etmek için aday olacağım…diyor..
Anlattığı projeler ve yenilikler beni hayran bıraktı..Ama asıl beni şaşırtan şey;Sayın; Mustafa Hatiplerin yarın seçim olacakmış gibi her an seçime hazır bir şekilde, çalışmalarına aralıksız sürdürmesi!! Peki Partiniz sizi aday göstermezse?diye sormadan bitiremedim..
Aldığım cevap beni çok sevindirdi..Bakınız ben;AKP nin en son Edirne Belediye Başkan adayı idim..Bu sorumluluk ve bilinç içinde çalışmalarımı aralıksız sürdürüyorum.Ben Edirne sevdalısıyım, Aday olamazsam Edirne sevdam azalmaz..Benimki kara sevda..Partim kimi aday gösterirse ona yardımcı olmaya çalışacağım…Yeter ki Edirne ye AKP iktidarının belediyecilik anlayışı hizmet edip ilimizi ihya etsin…Ben bu görev için hazır olduğumu söylüyorum..Karar elbette Partimin ve Edirnelilerin!!!