Asker’in Özlenen Duruşu…

İçeriği Paylaş...

Asker ;
Bu Ülke’yi var eden Milli ve Ulusal değerlerin kıymetini bilerek hizmet eden adamdır.
Gerektiği yer ve zamanda kendi çıkarlarını düşünmeksizin, makam ve mevki için siyaset karşısında küçülmeksizin bu kutsal değerler uğruna kendini feda etmesini de göze alan adamdır.

Özellikle son üç, dört yıldır Silahlı Kuvvetler üzerinde oynanan oyunlar, haklı, haksız suçlamalar karşısındaki duruş kaybı, ne yazık ki Türk Milleti’ni hüsrana uğratmış ve duyulan güveninin de sarsılmasına neden olmuştur.
Daha da acısı bu duruş kaybı, Silahlı Kuvvetler’i hedef tahtasına oturtanların her geçen gün daha fazla cesaretlenmesine fırsat vermiştir.

Şura’daki baskı sonucu çıkan kriz üzerine, Orgeneral Atilla IŞIK’ın istifa edişini onurlu bir Asker davranışı olarak görüyor ve kendisini kutluyoruz.

Orgeneral Atilla IŞIK istifası ile;
Siyasi oyunlarla DEMOKRASİ’yi ayaklar altına alan sahte demokratlara ASKERCE DEMOKRASİ DERSİ verdiği gibi, duruşunu kaybeden Askerler’e de umarım ne olduklarını hatırlatmıştır.

Tarih’e güzel ve onurlu bir ders olarak geçecek istifa kararınızın hayırlı olması temennisi ile size yeni yaşantınızda sağlık ve mutluluklar diliyoruz.