EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 2210
Dün : 5065
Toplam : 17901901

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:47240
İp'niz:3.80.60.248

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

EDİRNE WEB PORTALI : YAZARLAR

Ömrünün Uzunluğu Kendine Bağlı (Ömür BODENSTAFF)... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
 Ömür BODENSTAFF -> Ömrünün Uzunluğu Kendine Bağlı

  Tüm canlılarda olduğu gibi, insanoğlu da yaşayabilmek için yemesi gerektiğini bilir. Az bilinen ise sadece besinlere bağlı kaliteli yaşanamayacağı gerçeğidir.
  Arabamızı peryodik bakımlara götürür, onun yağını suyunu kontrol eder veya ettiririz. Kendimiz için acaba ne yapıyoruz, ne kadarını doğru yapıyoruz? Hep beraber tespit edelim.
 Bu günlerde sabahları saat 8 den itibaren Kanal “D” de o kadar çok içeri sağlık ve hastalıklarla dolu, dolu bir program sunuyorlar. Hele saat 15’30 dan sonra starda her gün Amerikalı Dr. Öz var ki o tamamen neyi  yanlış yaptığımızı resmen bir tokat gibi suratımıza vuruyor.
  Şimdi bu programlardan elde ettiğim sonuçları sizlerle paylaşmayı seyretme olanağı olmayanlar için kısa ama önemli özet olabileceğini düşünüyorum. Tabi bunlar tamamen kendi algıladıklarım…
  Eğer hasta olmak itemiyorsak ilk işlem “Duyguları Anlatma” saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular ister istemez zamanla insanlarda gastrit, ülser,  bel fıtığı,  bel ağrıları gibi hastalıklara yol açacağından, uzun zaman bastırılan duyguların ise kansere dönüştüğünü tıp kabulleniyor.
  Öyleyse, sırlarımızı, hatalarımızı biriyle paylaşmalıyız! Diyalog, iletişim kurma, konuşma, kelimeler çok güçlü birer ilaç ve mükemmel terapi olduğunu akılınızdan çıkarmayın…
  … Karar vermek.
  Kararsız kişi güvensiz, güvensiz ve ıstırap içinde olduğundan bu durum kişileri, karamsar yapar. Kararsızlık, sorunları, endişeleri, iç çatışmaları ve sonunda çatışmaları çoğaltır. Oysa ki insanlık tarihi kararlardan oluşur.
  Karar vermek, diğerlerinin kazanması için vazgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir. Kararsız kişiler mide rahatsızlığı, sinir hastalıkları ve hatta cilt sorunlarının kurbanı olurlar…
  Örneğin: Olduğundan farklı yaşayan, gerçeği saklayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğunun görüntüsünü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir.
   Aldatıcı görünerek yaşamak kadar sağlık için kötü bir şey yoktur. Onun için olmak istediğin gibi değil de olduğun gibi görün yoksa kaçınılmazı olan hastane veya ilaç bağımlısı olabilirsin ki bu acıdır.
  … Kabullen.
  Reddedicilik ve kendine saygı eksikliği, kendimizi kendimize yabancılaştırır. Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamanın en önemli anahtarıdır.
  Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olular. Onun için eleştirileri kabullen. Bu bilgelik, akıllılık ve insanı rahatlatan terapidir.
  Eğer hasta olmak istemiyorsan …
  … Çözümleri bul. Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler. Karanlığı kovmak için kibrit yakmayı dene.
  Arı ufacıktır fakat var olan en tatlı şeylerden birisini üretirler. Biz ne düşünüyorsak aslında oyuz. Olumsuz düşünceler, hastalığa dönüşen negatif enerji üretir.
  Bu sebeple yıkıcı kırıcı ve tehlikeli olabilirler…
  … Güven.
  Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz, açık değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez, gerçek arkadaşlıkları nasıl kurabileceğini bilmez. Güven olmadan, bir ilişki de olmaz. Güvençsizliğin sendeki inancın azlığıdır.
  … Hayatı üzgün yaşama.
  Mizah, Kahkaha, Huzur, Mutluluk. Bunlar sağlığa güç verirler ve daha uzun bir yaşam getirir. Mutlu ve huzurlu kişi yaşadığı çevresini geliştirir. İyi mizah bizi doktorun elinden korur.

20.12.2009
Ömür BODENSTAFF Diğer yazıları için TIKLAYIN
Ömür BODENSTAFF SON 10 YAZISI
Senden Bir Tane Daha Yok (16.02.2010)
Dostluğunu Fark Ettirdin Mi Hiç? (11.02.2010)
UFAK, TEFEK NASİHATLARIM… (11.01.2010)
DOSTLARIM!!! (29.12.2009)
Ömrünün Uzunluğu Kendine Bağlı (20.12.2009)
AMA’LARLA DOLU YAŞAM (14.12.2009)
Kuzular  İçin  Aslanlar (08.12.2009)
Edirne’yi Edirne Yapan (01.12.2009)
24 KASIM 1981   (23.11.2009)
“Her Canlı Bir Gün Mutlaka Ölür”…de (31.03.2009)

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
66632
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.