EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 2218
Dün : 5065
Toplam : 17901909

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:37962
İp'niz:3.80.60.248

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    DestekCemaleddin USLU » EdirneSpor Yöneticilerine yapılan haksızlıktır.... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
  Cemaleddin USLU

Cemaleddin USLU EdirneSpor Yöneticilerine yapılan haksızlıktır.


 EdirneSpor Yöneticilerine yapılan haksızlıktır.

1997 yılı Aralık ayı ile 2009 yılı Mayıs ayı arasında EdirneSpor Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan yaklaşık 200 kişiye gönderilen toplam 958.567,99 TL tutarındaki ödeme emri tebligatları nedeniyle EdirneSpor camiası büyük bir huzursuzluk yaşamaktadır.EdirneSpor’a yıllarca hizmet etmiş bu değerli yöneticilerin icrai takibat öncesi bu konuyla ilgili olarak davet edilerek çözüm aranması daha uygun olurdu.Bunun yapılmaması manidardır.EdirneSpora, dolayısıyla Türk Sporuna ve spor camiasına büyük darbe vuracak bu konunun acilen çözüme kavuşturulması gerekmektedir.Aksi takdirde zaten yaşanmakta olan kriz nedeniyle hayatlarını idame ettirmekte zorlanan insanlarımızın maddi ve manevi bir çok sosyal ve ailevi problem yaşayacakları unutulmamalıdır.1997-2009 yılları arasında EdirneSpor’a gönül vererek Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan bu spor sever insanlarımız, EdirneSporun SSK primi, idari para cezası, işsizlik prim borcu, eğitime katkı payı, özel iletişim ve damga vergilerinin toplamından oluşan 215.999,87 tutarındaki borcu, gecikme zammı ve işletilen faiz nedeniyle 24.02.2010 tarihi itibariyle 1.209.431,58 TL sına çıkmıştır.Aynı şekilde, Keşan Spor’a gönül vererek Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan bu spor sever insanlarımız, Keşan Sporun SSK prim borcu, işsizlik prim borcu ve diğer borçlarından oluşan 46.038,55 tutarındaki borcu, gecikme zammı ve işletilen faiz nedeniyle 24.02.2010 tarihi itibariyle  99.876,65 TL sına çıkmıştır.

SSK prim borçları nedeniyle borç anaparasına  uygulanan yüksek faiz ve gecikme zamları nedeniyle ödenemeyecek oranda artan bu borç sebebiyle gönderilen ödeme emri tebligatları, EdirneSpora ve dolayısıyla Türk sporuna hizmet etmiş bu kişilerin hem sosyal hem de ailevi olarak mağduriyetlerine sebep olmuştur.

Bu konunun, Spor Kulüplerine ve Türk sporuna zarar vermeden çözüme kavuşturulması büyük önem arz etmektedir.Bu konuda, Türkiye genelinde aynı durumda bulunan bütün spor kulüplerimiz için kalıcı bir çözüm yolu bulunmalıdır.Aksi takdirde, spor kulüplerimiz yönetici bulmakta zorlanacak ve Türk Sporu bu gelişmelerden olumsuz etkilenecektir. Bu itibarla, bu konuda MHP Milletvekilimiz Sayın Cemaleddin USLU, nüfusunun yarısı 28 yaşın altında olan Ülkemizde, gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi açısından spor kulüplerinin yaşadığı sorunların tespit edilerek çözüme kavuşturulması amacıyla TBMM Başkanlığına bir Meclis Araştırma Önergesi vermiş olup, yine bu konu da  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplanması ismiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi vermiştir.Bu soru önergesinde;

1-EdirneSpora ve spor camiasına büyük darbe vuracağı bilinen bu konunun ivedi olarak çözülmesi için bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

2- Türkiye genelinde, hangi spor kulüplerinin Bakanlığınıza borcu bulunmaktadır?Bu spor kulüplerinin isimleri ve borç miktarları ile bu borçların ait olduğu dönemler nedir?

3- Bakanlığınıza olan borçları sebebiyle Türkiye genelinde, yöneticileri hakkında icrai takibat başlatılarak ödeme emri gönderilmiş başka bir spor kulübü var mıdır?Varsa, bu spor kulüpleri hangileridir?

4-Spor kulüplerine ve spor camiasına büyük darbe vuracak bu konuyu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

Şeklinde sorular yöneltmiştir.

EdirneSpor camiasında büyük üzüntü ve huzursuzluk kaynağı olan bu konunun biran evvel çözüme kavuşturulması dileğimle selam ve saygılar sunarım.

Basınımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.Cemaleddin USLU
MHP Edirne Milletvekili
MYK Üyesi

25.02.2010


    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
32973
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.