EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1471
Dün : 1921
Toplam : 17178452

 En Son Online 10 Üye
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:33706
İp'niz:54.156.85.167

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    DestekRasim ÇAKIR » Sel felaketi ve Belediyede tespit edilen dinleme cihazı ile ilgili basın açıklaması... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
  Rasim ÇAKIR

Rasim ÇAKIR Sel felaketi ve Belediyede tespit edilen dinleme cihazı ile ilgili basın açıklaması


TBMM TUTANAK MÜDÜRLÜĞÜ
17.02.2010


RASİM ÇAKIR: Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Sayın Başkan, değerli Milletvekili arkadaşlarım; önerge üzerine söz aldım hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sözlerime başlamadan önce, birkaç gündür hepinizin de yakından takip ettiği gibi Edirne’de yaşanmış olan sel felaketi ile ilgili Edirnelilere geçmiş olsun dileklerimi sunarak sözlerime başlamak istiyorum.

Bu, bizim sekiz yıldır her yıl yaşadığımız bir sorun. Her yılda işte Bakanlar, Başbakan, bizler gider Edirnelilere “Geçmiş olsun” deriz. Sorunun çözüm yolları bellidir, yapılacak olanlar bellidir; nehir yataklarının ıslahı, barajların yapılması, Edirne’ye bir ilave, Karaağaç bölgesine köprünün yapılması gibi hep konuşulur, yazılır, çizilir, taahhütler verilir fakat maalesef bugüne kadar yine Bakanlar Kurulundan Edirne’ye geçmiş olsun kararından başka herhangi bir somut adım atamadık. Sıkıntı büyüktür gerek ekili alanların su altında kalması, kum altında kalması gerekse evlerin, ahırların su altında kalması, kum altında kalması, gerekse evlerin, ahırların su altında kalması, yolların kapanması, yolların bozulması, ciddi sıkıntılarımız vardır. Bu konuda Hükümetin gerekli duyarlılığı göstermesini bir Edirne Milletvekili olarak sizlerin huzurunuzda talep ediyorum.

Değerli arkadaşlarım,  kanunun 1’inci maddesi görüşülürken yine Sayın Bakana bir soru yöneltmiştim. Bu soru Edirne belediyesinde bir buçuk ay önce ele geçirilen dinleme ve izleme cihazı ile ilgiliydi. Sayın Bakana bugüne kadar, bir buçuk aydır bu televizyonun içerisine konulmuş olan cihazla ilgili şu ana kadar herhangi bir mahkeme kararı maalesef ortaya çıkmış değil ve bu cihazın kim tarafından konduğunu ve kime ait olduğunu Sayın Bakandan açıklamasını arz etmiştim ama maalesef o sorumun yanıtını alamadım. Şimdi yine huzurunuzda sesimi yükseltmeden, bütün samimiyetimle, bütün iyi niyetimle Sayın Bakandan yanıt bekliyorum. Bu alet kim tarafından konmuştur? Bu alet kimindir? Devletin hangi biriminindir ve bugüne kadar niye bir mahkeme kararı ortaya çıkmamıştır? Ne amaçla konmuştur? Lütfen, Sayın Bakan, yüce Meclise saygısı varsa, Milletvekillerine, seçilmiş Milletvekillerine karşı muhalefette olsa bir saygısı varsa, bu sorunun, bu konunun açık bir biçimde, açık bir dille burada dile getirilmesini ben sizin huzurunuzda yeniden soruyorum.

Değerli arkadaşlarım, gelişmeler öyle ki bu görüştüğümüz kanun teklifi ile dünyanın hiçbir demokratik parlamentosu yürütmeye bu kadar ucu açık, bu kadar sınırsız yetki vermez. Hiçbir demokratik parlamento da böyle bir yetkiyi yürütmeye ve Başbakana vermez. Çünkü değerli arkadaşlarım, bu kanunda verilen yetki ucu açıktır, sınırsızdır, keyfiliğe açıktır; görev, sorumluluk, yetki tanımlaması yetersizdir ve bu yetki insanı kötü yola iter. Kanunda sözü geçen “terörist “ veya “terör örgütü” bir süre sonra iktidar partisine muhalefet eden Tekel işçileri terörist muamelesi görür, üniversite öğrencileri terörist muamelesi görür, iktidar partisini eleştiren Cumhuriyet Halk Partililer terörist muamelesi görür, Milliyetçi Hareket Partililer terörist muamelesi görür yani kim ki Başbakana, kim ki bu iktidara eleştiri yöneltiyorsa terörist kapsamına girerek bu müsteşarlığın görev alanı içerisine girebilir. Hatta hatta değerli arkadaşlarım ,AKP grubunun içerisinden bile mevcut AKP yönetimine ola ki muhalefet etmek isteyen birileri olursa onlar da terörist kapsamı içerisine girebilir ,onlarında telefonları ,günlük yaşamları izlenebilir ,onların da siyaset alanları daraltılabilir .Yani böyle bir yetkiyi Hükümete ve Başbakana vermekle ,aslında yüce Parlamento kendi elinde bulundurulması gerektiği bir yetkiyi devretmekle, Türkiye’de gelecekte bir rejim sıkıntısı haline getirebilecek ,rejim sorunu haline getirebilecek bir yolu açmış olur.Bu açılan yoldan ilerlediğimiz noktada bu yolun sonucu faşizmdir değerli arkadaşlarım.Bu yol bizi faşizme götürür.Bu sınırsız yetki ,keyfi kullanım arzusu bizi faşizme götürür ve bu sonuçtan sadece muhalefet partileri Milletvekilleri değil hepimiz etkileniriz.

O bakımdan henüz daha her şey bitmemiştir. Özellikle iktidar partisi Milletvekillerinin kendi geleceklerini de düşünerek yarın verdikleri bu yetkiden belki de en büyük zararı kendilerinin görebileceğini düşünerek bu gidişe dur demelerini istiyorum.

Yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum.


18.02.2010


    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
87994
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Ağustos »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.