EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 2275
Dün : 5065
Toplam : 17901966

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:56930
İp'niz:3.80.60.248

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    DestekCemaleddin USLU » Yüksek öğretime girişte uygulanan katsayı sorununun yasal olarak çözülmesi konusunda  kanun teklifi... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
  Cemaleddin USLU

Cemaleddin USLU Yüksek öğretime girişte uygulanan katsayı sorununun yasal olarak çözülmesi konusunda  kanun teklifi


BASIN BİLDİRİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi, yüksek öğretime girişte uygulanan katsayı sorununun yasal olarak çözülmesi konusunda  kanun teklifi hazırladı.
Yıllardır ihmal edilen ve son günlerde yine gündeme gelen ve toplumsal bir sorun haline gelen Yükseköğretime girişte uygulanan katsayı sistemiyle ilgili olarak gelinen bu aşamada, yargı kararını eleştirmek, zan altında bırakmak ve bu müesseseyi yıpratmak yerine, yasal bir girişimle konunun TBMM’nde çözümünün zaruri hale geldiği, üzerinde tartışılan konu, imam hatip liseleri ekseninde yapılmakla beraber, aslında meslek lisesi mezunlarının yükseköğretime geçişte yaşadığı katsayı eşitsizliği olup yıllardan beri Başbakan Erdoğan tarafından istismar edilmekte ve siyasi tartışma malzemesi yapılmaktadır. Özellikle milyonlarca evladımızı ve ailesini yakından ilgilendiren üniversite sınav takviminin işlemeye başladığı bu süreç, ortaya çıkan belirsizlikleri ve endişeleri daha da artırmıştır.
Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ 8 Aralık 2009 tarihli Meclis Grup toplantımızda yaptığı konuşmada, düzenlemeye ihtiyaç duyulması halinde, bu konuda yasal değişiklik yapmak için yeterli çoğunluğa sahip AKP hükümetinin harekete geçmesi gerektiğini söylemiş, ancak, aradan geçen zaman içinde yaşanan hukuki süreçler ile AKP’nin sorumluluktan kaçarak topu YÖK’e atması, bu meselede Milliyetçi Hareket Partisi’nin doğrudan sorumluluk almasını zorunlu hale getirmiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi, söz konusu belirsizliğin kanun güvencesi ile biran önce aşılması, bu alanda bir daha siyasi çekişme yaşanmaması ve istismar alanlarının kapatılması maksadıyla, bir kanun teklifi hazırlamıştır.Bu kapsamda olmak üzere, 2547 Sayılı Yüksek Öğrenim Kanunun 45’nci maddesinin (a) bendinin üçüncü paragrafının;
“Ortaöğretim veya lise başarı puanına uygulanacak katsayı veya ek puanın hesabında kullanılacak yöntem ortaöğretim niteliğine bakılmaksızın eşit olarak uygulanır” şeklinde değiştirilmesini önermektedir.
Eğer Adalet ve Kalkınma Partisi samimi ise ve sorunun çözümünü arzu ediyorsa, ana muhalefet partisi de istismara açık toplumsal bir yaranın bir an önce kapatılmasını düşünüyorsa, Partimizin yaptığı teklif ekseninde yüce Meclisin iradesiyle toplumsal sorun haline gelen bu mesele çözülecektir.
Basınımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.Cemaleddin USLU
MHP Edirne Milletvekili
MYK Üyesi


18.02.2010


    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
69158
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.