Haberler

"Kırkpınar'ı en iyi şekilde düzenleyeceğiz"
Tarih : 14.06.2011 12:05:39

Bu yıl 650.'si yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlıklar devam ediyor. Hazırlıklar içerisinde yüzlerce pehlivanın güreş tuttuğu Er Meydanı'nın keneye karşı ilaçlanması da yer alıyor.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu başkanlığında oluşturulan heyet, Er Meydanı'nda teknik incelemelerde bulundu. Çayırı, tribünleri, soyunma odalarını inceleyen heyet, eksik gördükleri konuları not etti. Tanrıkulu, incelemenin ardından yaptığı değerlendirmede, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bu yıl 650. yılı olması nedeniyle ayrı bir önem arz ettiğini söyledi.
Edirne için prestij olan bir organizasyonu en iyi şekilde yapmak adına her ayrıntıyı düşündüklerini ifade eden Tanrıkulu, ''Güreşlerin yapılacağı alanda ve etrafında çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Özellikle sağlık ve hijyen konusunda çok titiz davranıyoruz'' dedi.
Tanrıkule, Er Meydanı'ndaki çayır ve çevresinin keneye karşı ilaçlanacağını da kaydetti.
Er Meydanı'ndaki incelemelerinin ardından bölgedeki çevirmecileri de kontrol eden heyet, satılan etleri kontrollerinin yanı sıra, işletmecileri de sağlık yönünden inceledi. Kontrol ve denetimlerin ara ara yapılacağı belirtildi. 650. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 4 - 10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Kaynak:www.edirne.bel.tr


Bu Haberin Geldiği Yer : EDİRNE WEB PORTALI (http://www.edirne.web.tr)
Bu Haber için Adres : http://www.edirne.web.tr/news.asp?Action=Read&hid=1239