EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1322
Dün : 3642
Toplam : 17003815

 En Son Online 10 Üye
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 busratekin
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:48162
İp'niz:54.92.173.9

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » Tek Araç Uygulaması start alacak... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Tek Araç Uygulaması start alacak

Yeni uygulamada, Karaağaç Birlik otobüsleri, sedde altındaki yolu kullanacak. Kıyık Birlik minibüsleri şehir merkezinde bekleme yapmayacak. Serhad Birlik minibüsleri ise, Kervansaray arkasındaki duraklara giremeyecek. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, patronun halk olduğunu, kendini patron diye tanıtan kooperatif başkanlarının menfaatlerinden başka bir şey yapmadıklarını savundu. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 'Tek Araç Uygulaması'nı kabul eden üç kooperatif ile anlaştıklarını, sisteme girmeyen birliklerin güzergahlarında değişiklik yapacaklarını söyledi. Sedefçi, Serhad Birlik Başkanına da 'Kendine patron diyen kardeşimiz' diye hitap ederek, patronun Edirne halkı olduğunun unutulmaması gerektiğin söyledi. Başkan Sedefçi dün Belediye Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında, görevi devraldıkları günden bu yana kenteki taşıma sisteminde yenilik yapmayı amaçladıklarını söyledi. Uygulamaya geçilmesi için çalıştıkları tek araç sisteminde vatandaşın daha karlı olacağını ifade eden Sedefçi, eski sistemde üniversite öğrencilerinin ulaşım sorunu nedeniyle üniversiteye yakın yerlerde ev tuttuğunu kaydetti. Yenin sistemle birlikte üniversite öğrencilerinin, ulaşımda kolaylık yaşayacağını böylece kentin tüm bölgelerine dağılacağını kaydeden Sedefçi, “Öğrenciler daha ucuza kentin değişik bölgelerinde ev tutabilecek. Tek araçla da gitmek istediği noktaya gidecek. Kenttin ulaşımı daha rahat bir hal alacak. Yıldırımdaki bir vatandaşımız, Yıldırımdan Fakülteye gitmek için iki araca biniyordu. İki araca da 2 YTL veriyordu. Bu yeni sistemde tek araçla Fakülteye ulaşabilecek, daha düşük fiyatla taşınacak, rahat ulaşım imkanına kavuşacak” dedi. Minibüsçü esnafıyla birlikte kent halkına hizmet etmeyi amaçladıklarını kaydeden Sedefçi, sözlerine şöyle devam etti. “Minibüsçülerimizle hep beraber halka hizmet vereceğiz. Kentimizde daha çağdaş bir şekilde taşımacılık yapacağız. Bazı birlikler kendi menfaatlerini üstün gördükleri için toplum menfaatini düşünmüyor. Bu birlikler yeni sistemi kabul etmiyor bile. Hep bize dedikleri için bu sistemi sürekli provoke ettiler. Sürekli olumsuz tavır içine girdiler. Yıldırım, Yeniimaret, Kirişhane, Karaağaç ve Küçükpazar birlik yeni sisteme dahil olmak istediklerini dilekçeyle bize bildirdi. Burada kendilerinin belirledikleri bir katılım bedelini de ödemeyi kabul ettiler. Buradan 4 milyon YTL'lk bir katılım bedeli elde edeceğiz.”

Sedefçi, Serhad Birlik'e atıfta bulunarak, bazı birliklerin kendi menfaatlerinin dışına çıkmadığını kaydetti. “Burada bir patron olmuş arkadaşımız var. Bu halkın yanındayım diyerek halkın menfaatleri dışında çalışan bir kardeşimiz. Bu kardeşimiz de görecek ki burada patron Edirne halkıdır. Edirne halkının bir lira fazla parasını kimsenin almaya hakkı yoktur” diyen Sedefçi şunları söyledi.
“Yeni sistem için Belediye Meclisi 2 AKP, 2 CHP ve DYP olmak üzere 5 kişilik bir komisyon kurdu. Bu komisyon çalışması sonucunda katkı payları belirlendi. Kirişhane Birlik ve Karaağaç Birlik son anda bu hatlara katılmama kararı aldılar. Şimdi ise Yeniimaret, Yıldırım ve Küçükpazar birlikleri aramızda. Bu arkadaşlarımızla görüşmelerimiz bitti. Yeni sisteme katılacaklarını bildirdiler. Toplam 67 araç sisteme katılıyor.
Serhad Birlik bizi iş başladığından bu yana hiç muhatap bile almadı. Bizimle görüşmeye bile yanaşmadı. Biz onları toplayarak toplantılar düzenledik ama anlatamadık. Buradaki kendini patron gibi gören kardeşimiz en yakın zamanda kimin patron olduğunu görecek. Biz tüm birliklere önerilerimizi ilettik. Serhat Birlikten ise katılım payı almayacağımızı açıkladık. Yıldırım'dan 45 bin YTL hat uzatma bedeli, Yeniimaret'den 50 bin YTL, Küçükpazar Minibüsçüleri ise 60 bin YTL hat uzatma parası ödeyecek. Biz diğer birliklere de önerilerde bulunduk. Ama Karaağaç ve Kirişhane birlikleri çok küçük meblağlarda fiyat vermek istediklerini bildirdi. Bizim böyle bir şey yapma şansımız yok.
Biz Belediye Meclisinde 5 Ocak tarihinde yeni sisteme girilmesi kararı aldık. Biz Edirne halkına söz verdik. Sadece şu anda sisteme giren 67 araç olsa bile bu sisteme gireceğiz. Eğer Şubat ayına kadar sisteme girilirse fiyatlarımız belirlediğimiz kadar olacak. Ama Şubat ayından sonra sisteme girmek isteyenler bugün belirlenen fiyatların üzerinde bir fiyat ödeyecekler. Belediye Meclis kararımızı bu şekilde alacağız.”
Hatların belirlenmesinin Belediye Meclisinde olduğunun altını çizen Sedefçi, Karaağaç Birlik'in artık Saraçlar Caddesi üzerinden gidemeyeceğini, Koç Bankın önünde yolcu indirip yolcusunu aldıktan sonra sedde altından Karaağaç'a gideceğini belirterek şöyle dedi.
“Kirişhane Birlik şehir içinde depolamaya yapmayacak. Durağından kalkacak, yolcusunu alıp hemen gidecek. Kıyık Birlik yine normal yerinden kalkacak, yolcusunu indirip tekrar Kıyık'a gidecek. Depolamayı son durakta yapacak. Serhat Birlik ise Kervansaray arkasına giremeyecek, Orduevi karşısından yolcusunu alacak ve devam edecek.
Bu yeni sistemle Edirne daha güzel bir taşıma sistemi gelmiş olacak. Daha düzgün bir sistemle karşılaşacağız. Ziraat Bankası kavşağı bu şekilde rahatlayacak.”
Yıldırım Kapıkule Minibüsleri Kooperatif Başkanı Aytaç Dilci ise, yeni sistemin hem minibüsçüler için hem de vatandaş için daha iyi olacağını söyledi.

www.edirne.bel.tr


jougernaought | 25.12.2006 12:36:25
[ Yorumlar(1) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
92897
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Mayıs »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 5


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.