EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 2379
Dün : 2055
Toplam : 17092429

 En Son Online 10 Üye
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 busratekin
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:59396
İp'niz:54.198.3.15

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » Edirne´de Altyapı çalışmaları... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Edirne´de Altyapı çalışmaları
Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, toplu konut için protokol işini 1 Kasım´da Belediye Meclisi´nde gündeme getireceğini, ihalesinin de 25 Kasım´da yapılacağını söyledi. Arnavutköy Mevki Fırınlar Sırtı´nda 350 dönemlük alanda inşaatın 2007 yılı Nisan veya Mayıs ayında başlanacağını söyleyen Sedefçi, “Yok canımdan borcum varken, 1 Trilyon 700 Milyar para harcadığım yeri TOKİ´ye bedava veriyorsam, Edirne halkının mutluluğu içindir” dedi.

TOKİ´nin Edirne´ye gelmesini canı gönülden istediğini söyleyen Başkan Sedefçi AKP´li vekil Necdet Budak´ın doğalgaz için yeni bir tören yapılacağı yönündeki açıklamasına da, “İkinci bir tören olmaz, atıl kalır, komik olur” dedi. Toplu Konut İdaresi´ne karşı olmadığını, yatırım için Edirne´ye gelmesini canı gönülden istediğini belirten Sedefçi işin son şeklini vermek üzere Ankara´ya gidip TOKİ Başkanıyla görüşeceğini kaydetti. 1 Kasım´da yapılacak Edirne Belediye Meclisi´nde konuyu gündeme getireceğini ifade eden Sedefçi ayrıca şunları söyledi.

“TOKİ ile anlaşma yaptık ve ben protokolü imzaladım. Bu olay mahalli basına az yansımış ancak bu önemli bir proje. Bine yakın dar gelirli insana ucuz fiyatla 20 yıl vadeyle konutlar yapılacak. Bu işin mimarı da Edirne Belediyesi. Edirne Belediyesi yok canından para harcamış, yer istimlakı yapmış, TOKİ ile anlaşıyor, yeri bedava fiyatla veriyor. Neden, yeter ki Edirne halkına bir katkı yapabilsin diye. Bin taneye yakın insan oraya yerleşecek, alt yapısı olacak, kreşi, ilköğretim okulu, sağlık ocağı olan güzel bir mahalle oluşacak. Dar gelirli insanımız, ev sahibi olmak isteyenler küçük aylıklarla ev sahibi olacak. 25 Kasım´da ihalesi yapılacak. İnşaat işi de 2007 yılı Nisan ya da Mayıs ayında hava şartları iyi oldukça başlar. Prosedür olarak engel yok, işleyiş başladı. TOKİ Başkanı ile görüşmek üzere Ankara´ya gideceğim. İşin son şeklini vereceğiz, ufak tefek prüzler kaldı ancak onları aşarız önemli değil. Protokol işini de 1 Kasım´da Meclis´e getireceğim.

TOKİ´ye karşı değil, yanındayım. TOKİ Edirne´ye gelsin, yatırım yapsın istiyorum. Onun için uğraşıyorum, yer verdim daha ne yapayım? 1 Trilyon 700 Milyar istimlak ettiğim yeri şu an bedava veriyorum. Ben delilik yapıyorum resmen. Yok canımdan, borcum varken 1 Trilyon 700 Milyar para harcadığım yeri ben bedava olarak veriyorsam Edirne halkının menfaati içindir. TOKİ´ye rüşvettir resmen tabiri caiz ise. Daha ne yapacağız? TOKİ´nin gelmesini canı gönülden istiyorum. Edirne halkının mutlu olmasını yürekten istiyorum.”


Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, gazetecilerin AKP Milletvekili Prof Dr. Necdet Budak´ın doğalgaz için yeni kapsamlı bir tören yapılacağı yönündeki açıklaması üzerine düşüncelerini soran gazetecilere, “İkinci bir tören olmaz” yanıtını verdi. İkinci bir törenin komik olacağını düşünen Sedefçi ayrıca şunları söyledi.

“Kendi meselesi, benim meselem değil. Yapar yapmaz, vekildir. Bu kentin sahibi biziz. Milletvekili Budak´ı da bizi de herkes tanıyor. Vekil, bilmiyoıum kendi başına iş yapıyor mu yapmıyor mu? Emirle mi iş yapıyor? Nasıl yapıyorsa ona sormak lazım. O konuda bir şey deme şansım yok. Yanlıştır, tören bir defa yapılır ve ikinci bir defa tören olmaz. Atıl kalır, komik olur. Bu yola ben arkadaşlarımın gireceğini sanmıyorum. Belki bir stres bir gerginlik anında o sözleri söylemiş olabilir . Biz hükümetle aramızın iyi olmasını istiyoruz, bozuk olmasını istemiyoruz. Kavga etmek de istemiyoruz.”

www.edirne.bel.tr

jougernaought | 02.11.2006 13:07:23
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
69861
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Temmuz »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 6


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.