EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 262
Dün : 1766
Toplam : 17006911

 En Son Online 10 Üye
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 busratekin
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:46656
İp'niz:54.80.82.9

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » Katlı otopark çalışmaları devam ediyor... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Katlı otopark çalışmaları devam ediyor
Edirne Belediye Başkanlığı, şehre katlı otopark kazandırmak amacıyla çalışmalar başladı.

        Uzun yıllardan bu yana şehir merkezinde büyük sıkıntı teşkil eden otopark sorununa kapsamlı bir proje ile çözüm sağlamak amacıyla, Orduevi karşısında Talatpaşa Asfaltı alt kısmında bulunan toplam 7200 metrekarelik alanda, katlı otopark yapılması amacıyla Edirne Belediyesi tarafından katlı otopark projesi için düğmeye basıldı.

        Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye olarak yürütülen çalışma kapsamında ilk olarak sözkonusu yerdeki mal sahipleri ile ilgili mimar, mühendis ve uzmanların da katılımıyla görüşme yapıldığını, projenin kendilerine anlatıldığını söyledi.

        Yer sahiplerine, Belediye tarafından kamulaştırma bedeli ya da Belediyeye ait arsalarla takas usulü teklifi sunulduğunu belirten Sedefçi, Katlı Otopark yapılacak alanda 11 parselin bedelinin ödenmesi sureti ile kamulaştırıldı ve ekiplerimiz yıkım işine başladı dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Talatpaşa Asfaltı üzerinde bulunan eskiden düğün salonu olarak kullanılan fakat günümüzde harabeyi andıran alanda çalışma yaparak bu alanı temizledi.  

        35 bin metrekarelik kapalı otopark olarak düzenlenecek proje, yine Belediyenin Saraçlar Caddesi’nin trafiğe kapatılarak halkın sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenecek. Selamsız Sokak’ta yapılacak 15 metre genişliğindeki yolun kamulaştırma çalışmasına paralel olarak yürütüleceğini de belirten Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi şunları söyledi:

        “Katlı otopark, içinde kafeterya, oyun alanları gibi 7200 metrekarelik kompleksin bulunacağı bir dinlence ve seyir yeri olarak düzenlenecek. Katlı Otopark, Talatpaşa Asfaltı yüksekliğinde olacak ve arkasındaki doğal ve tarihi dokuyu asla kapatmayacak. Edirne’nin tarihi kent kimliğine zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilecek.”

        Diğer yandan Edirne Belediye Başkanlığı’nca yürütülen Tahmis Meydanı çevre düzenlemesi tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışma kapsamında ekiplerin şu anda Kervansaray Otel’inin önüne geldiğini belirten Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Tahmis Meydanı çevre düzenlemesi     ile kent merkezinin trafikten arındırılıp, yaya bölgesi olarak düzenleneceğini, çalışmaların Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanacağını belirtti.

         Çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi “Tahmis Meydanı proje kapsamında Eski Camii yanında bulunan alana havuz yapılacak. Ekiplerimiz kazı çalışmasına başladı. Havuz ana yoldan Bedesten Çarşısına doğru akan şelale şeklinde olacak. Yapılan bu düzenlemeler ile kent merkezi tamamen araçlardan arındırılmış olacak. Edirne’mizi çağdaş Avrupa kentleri standartlarına getirmek ve halkımıza en güzel şekilde sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz.. Hedefimiz 50 yıldır Edirne’ye yapılamayanları yapmak, Edirne’yi çağdaş, yaşanabilir bir rüya kenti haline getirmektir. Halkımızdan aldığımız destek gücümüze güç katıyor” dedi.

www.edirne.bel.tr

jougernaought | 02.11.2006 13:06:13
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
101262
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Mayıs »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 5


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.