EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 419
Dün : 4699
Toplam : 17926408

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:57186
İp'niz:3.84.243.246

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Sağlık » Kurallara uymayan işyerlerine ceza... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Kurallara uymayan işyerlerine ceza
Edirne Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü şehir merkezinde kurallara uymayan bazı işyerleri hakkında cezai işlemler uyguluyorlar.
Sabuni Mahallesi Göktepe İşmerkezinde bir işyeri sahibinin çöplerini işyerinin önüne çıkardığını tespit eden ekipler işyeri sahibi hakkında 5326 sayılı Kabahatlar Kanunun 41. Maddesi (Evsel atık ve artıkları, bunların toplanmasına veya depolanmasına özgü yerler dışına atan kişiye yirmi Türk Lirası idari para cezası verilir. Bireysel atık ve artıkların atılması halinde de bu fıkra hükmü uygulanır) gereğince cezai işlem uyguladılar.

Diğer yandan araçlarını yasak olmasına rağmen kaldırımlara park eden kişileri uyardıklarını ancak uyarıları dikkate almayan kişiler hakkında da cezai işlemler uygulandığını bildiren Edirne Belediyesi ekipleri, Kabahatlar Kanununun 32. maddesine (Yetkili makamlar tarafından adli işlemler nedeniyle ya da kamu güvenliği, kamu düzeni veya genel sağlığın korunması amacıyla, hukuka uygun olarak verilen emre aykırı hareket eden kişiye yüz Türk Lirası idari para cezası verilir. Bu cezaya emri veren makam tarafından karar verilir) göre bu kişiler hakkında işlem yaptıklarını belirttiler.

Edirne halkının ve esnafının bu konularda duyarlı olmasını kurallara ve uyarıları dikkate almaları gerektiğini belirten Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi “Tüm Halkımızı ve esnafımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Gerekli denetimlerin devamlı olarak süreceğini ifade eden Belediye Başkanı Sedefçi, “Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yasal mevzuata aykırı şekilde davrananlar hakkında yasal işlemler yapacaktır. Tüm uyarı ve uygulanacak cezai yaptırımlar karşısında ısrarla yönetmeliğe aykırı davranan kişiler ve dükkan sahipleri hakkında yönetmelik gereğince para cezası işlemleri gerçekleştirilecektir. Ekiplerimizin kontrolleri sürekli devam edecektir. Araç sahipleri ve dükkan sahiplerinin yasalarla belirlenmiş bu konuya titizlikle uymalarını, halkımızın da gerekli duyarlılığı göstererek bizlere yardımcı olmalarını temenni ediyorum.

İşyeri sahipleri ve halkımız çöplerini hoş olmayan görüntülerle karşılaşılmaması için çöp toplama saatlerinde dışarı çıkarmalıdırlar. Araç sahibi vatandaşlarımızı da araçlarını kaldırımlara park etmemeleri konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Bütün çabamız halkımızı çağdaş, modern ve refah bir Edirne’de yaşatabilmek, bunun içinde bütün gücümüzle çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

jougernaought | 29.07.2006 15:11:41
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
103898
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 9


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.