EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 248
Dün : 1766
Toplam : 17006897

 En Son Online 10 Üye
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 busratekin
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:43306
İp'niz:54.80.82.9

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Eğitim Haberleri » Üniversite-Halk Buluşması Kokteyli... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Üniversite-Halk Buluşması Kokteyli
Trakya üniversitesi tarafından düzenlenen "Üniversite-Halk Buluşması Kokteyli" 13 Temmuz 2006 tarihinde Meriç Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirildi.

Kokteyle Edirne ilinin değerli yöneticileri, işadamları, esnaflar ve aileleri ile üniversitemiz mensupları ve basın mensupları katıldı.

Üniversite-Halk Buluşması Kokteyli´ne ilişkin basın mensuplarına bir açıklama yapan Rektör Prof.Dr. Enver DURAN; "Sınır kenti ve Avrupa kenti olan Edirne´de bir Bölge Üniversitesi olarak kentin sosyo-kültürel, ekonomik ve turizm yönünden kalkınmasında değerli yöneticilerimizle birlikte ortaklaşa hareket ediyoruz. Hepimiz aynı kulvarlarda yarışıyoruz. Balkan ülkeleri ile komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi hepimiz için önemli birer adım. Bir kentin güzelleştirilmesinde en küçüğünden en büyüğüne kadar herkesin el birliği ile çalışması gerektiğine inanıyorum. Çeşitli organizasyonlar vasıtası ile biraraya geldiğimiz yöneticilerimiz, esnaflarımız, işadamlarımız, sivil toplum örgütleri temsilcilerimiz ile bugün farklı bir platformda buluşmayı amaçladık. Birbirimizi daha yakından tanıyabilmek, aileleri ile kaynaşabilmek adına düzenlenen bu kokteyle katılan konuklarımız da böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesinden ötürü teşekkürlerini ilettiler. Yaşadığımız çevreye, yaşadığımız kentin insanlarına hep birlikte sahip çıkmamız,  tarihi ve kültürel varlıkları yaşatmamız gerekiyor. Toprağına, insanına, yaşadığı çevreye sahip çıkmayan bir milletin  onurundan ve şerefinden, sahip çıkamayan bir milletin de bağımsızlığından söz edilemez" dedi.

Edirne Valisi Nusret MİROĞLU da basın mensuplarına yaptığı açıklamada; "Üniversitemizin mensupları ile biraraya gelmek, kaynaşmak, görüşmek ve konuşmak fırsatını bugün burada elde ettik. Böyle bir organizasyonu düzenledikleri için çok değerli Üniversite yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Bu da üniversitenin dışa açılım faaliyetlerinden birisidir. Üniversitenin Kırkpınar Müzesi´nin kurulmasına öncülük etmesi de bizleri memnun etti. Tarihi ve kültürel değerlerimize hep birlikte sahip çıkmamız ve bu konuda işbirliği yapmamız gerekiyor. Bu müze önemli bir eksikliğimizi de tamamlayacak. Özellikle Üniversitemizde son dönemlerde yapılan yenilikler hem kentimiz hem de bölge halkımız adına sevindiricidir. Geçtiğimiz günlerde Tıp Fakültesi´nde açılışı gerçekleştirilen sterilizasyon merkezi de insan sağlığı açısından önemli bir adım. Çağımızın gerektirdiği imkanlar kullanılarak insan sağlığına en iyi şekilde hizmet verilmeye çalışıyor. Sayın Rektörün de ifade ettiği gibi bu kentte ve bu bölgede yaşayan herkesin yaşadığı çevreye sahip çıkması ve insanlar adına birşeyler yapması gerekiyor. Biz Edirne Valiliği olarak her zaman, her konuda işbirliği yapmaya hazırız" dedi.

www.trakya.edu.tr

jougernaought | 14.07.2006 19:58:00
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
17484
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Mayıs »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 5


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.